У Красній, що на Тячівщині, змагалися лісоруби області

Серед жителів гірських лісистих місцевостей Закарпатського краю професія лісоруба завжди була шанованою. Адже для того, щоби правильно зрубати дерево та зробити його придатним для подальшого використання, необхідно володіти не тільки силою та вправністю, а й добре орієнтуватися у цілому ряді технологій та чітко дотримуватись численних правил безпеки.

Але бувають серед робочих буднів працівників лісу ісвяткові моменти – минулого тижня відбувся щорічний обласний конкурс-змаганнясеред вальників лісу «Лісоруб-2013», який цього року приймало ДП «МокрянськеЛМГ». Позмагатися у різних видах професійних вправ зібралися представники 14-тилісових господарств області. Захід розпочався з урочистого підняття Державногопрапора під звучання Гімну України. Зі словами настанов та побажаннямиуспіху  до учасників конкурсу звернулисяперший заступник голови РДА В.Й.Каганець, голова Тячівської районної радиМ.В.Данилюк, депутат обласної ради М.М.Цірик, начальник Закарпатськогообласного управління лісового та мисливського господарства І.В.Фізик, головаРуськомокрянської сільської ради А.М.Барна, директор ДП «Мокрянське ЛМГ»В.М.Куцин та голова конкурсної комісії В.В.Кий. Про правила, яких необхіднодотримуватись, учасникам змагань повідомив головний суддя Я.Я.Гоголюк.

Шляхом жеребкування учасники команд розподілилися на двігрупи і під звуки жвавих закарпатських коломийок одна з них вирушила до лісу, адруга залишилася на низовині. Конкурс-змагання складався з ряду вправ:звалювання дерева, монтаж нового ланцюга, комбінованого розкряжування, точногорозкряжування, відокремлення сучків та довільної частини. Від пильного окасправедливих суддів не могло сховатися жодне порушення правил, лісоруби повиннібули виконувати поставлені завдання швидко, якісно та з урахуванням усіх вимогбезпеки. Перше призове місце та грошову премію 4000 гривень вибороли ДП«Міжгірське  ЛМГ», друге місце та грошовупремію 3000 гривень – ДП «Воловецьке ЛМГ», третє місце та грошову премію 2000гривень – ДП «Рахівське ЛМГ». Не залишилися без заохочувальних премій у розмірі500 гривень також ДП «Великоберезнянське ЛМГ» та ДП «Мукачівське ЛМГ», якізайняли четверте та п’яте командні місця. Грамоти та грошові премії отрималитакож лісоруби, які відзначилися під час виконання окремих вправ. На святі булиприсутні представники компанії «Профіцентр», які  вручили переможцям призи – володарі першогомісця отримали бензопилу, а ті, хто зайняв друге та третє місця –газонокосарки. Окрема подяка була виголошена ряду приватних підприємців, яківзяли активну участь у підготовці та проведенні конкурсу-змагання, яке пройшлона високому рівні, а директор ДП «Мокрянське ЛМГ» В.М.Куцин був нагородженийграмотою Закарпатського обласного управління лісового та мисливськогогосподарства.

Проведення такого масштабного заходу  у віддаленому населеному пункті яскравосвідчить про те, що лісопереробна галузь, яка століттями годувала сім’їзакарпатців, має гідних наступників у всіх куточках нашого краю, які уміютьраціонально використовуватимуть природні багатства та  зберігати їх для нащадків. 

                                                                                                                                                                                                                                           Олена ПАВЛЮК


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply