Закарпатцям на замітку: як запобігти вторгненню іспанських слимаків

Вже котрий рік поспіль захід України потерпає від нашестя іспанського слимака — чужорідного шкідника, поширеного у більшості країн Європи, що проник в нашу країну близько 10 років тому (перші знахідки датовані 2007 роком).

Іспанський слимак небезпечний для городів та садів — він їсть майже будь-які рослини, швидко розмножується та здатний цілком знищити Ваш врожай, квітник або газон, і навіть становить загрозу для природних екосистем.


Слимаки (або слизні, або слизняки) — це молюски класу Черевоногих, близькі до равликів, але на відміну від останніх, позбавлені черепашки та мають м’яке голе тіло. Зазвичай вдень слимаки ховаються у тінистих вологих місцях — під опалим листям, в щілинах грунту тощо. У вологу погоду, після дощу або вночі вони стають більш активними і починають повзати, залишаючи позаду себе білуватий (у деяких видів — яскраво жовтий) сріблястий з райдужним полиском слід із слизу.  В Україні трапляються і місцеві види слимаків: деякі живуть лише в лісах і вони є рідкісними, деякі шкодять на городах, в підвалах та льохах, під’їдаючи овочі під час зберігання. Проте шкоду від наших місцевих видів не можна навіть порівнювати з катастрофічними наслідками нашестя рудого іспанського слимака.

Шкодять вони грядкам майже будь-яких рослин — капусти, салатів, помідорів, огірків, суниці, буряків, картоплі, чорнобривців, тощо. Слимаки виїдають у листі дірки і часто знищують повністю листову пластинку, в плодах роблять заглибини, або зїдають їх повністю, також полюбляють пелюстки квітів. Окрім рослинної їжі, вони можуть вживати також і іншу органіку — мертві рештки тварин, перегній тощо.


КРАЩЕ ПОПЕРЕДИТИ ВТОРГНЕННЯ ШКІДНИКА, І НЕ ДОПУСТИТИ ПОЯВИ АГРЕСИВНОГО ІСПАНСЬКОГО СЛИМАКА НА ВАШІЙ ЗЕМЛІ, НІЖ ПОТІМ ЙОГО ЗНИЩУВАТИ! 


Ретельно перевіряйте розсаду та будь-який рослинний матеріал, що потрапляє до вашої ділянки! Сезон активності цих слимаків починається з травня і триває протягом всього літа, тож спостерігайте.

Якщо на вашій, або сусідній ділянці все ж таки раптом виявиться осередок цього небезпечного шкідника — негайно розпочинайте боротьбу! Інформуйте всіх своїх сусідів та знищуйте іспанського слимака разом. На ранній етапах інвазії, поки шкідників ще мало — це цілком реально! Поради до знищення іспанських слимаків такі:


 • регулярно відловлюйте слимаків вручну;
 • приберіть з власної ділянки все сміття, дрова та інші предмети, де можуть ховатися слимаки;
 • можливий збір за допомогою пасток — вкопувати в ґрунт невеликі ємності, що містять приманку, наприклад пиво, і потім збирати їх;
 • ретельно обробляйте ґрунт на своїй ділянці;
 • регулярно прополюйте бур’яни;
 • восени не залишайте рослинності, якою міг би харчуватися слимак;
 • організуйте масову боротьбу зі слимаками, інакше вони можуть переповзати від сусідів;
 • перекопуйте верхній шар ґрунту у листопаді-грудні;
 • обробляйте ділянку дозволеними препаратами.
  М.Сабадош, спеціаліст головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply