Як у Дубовому популяризують автентичну страву (ФОТО)

Мачанка – це традиційна страва сіл Калини, Красна та селища Дубове Дубівської громади.

Основними інгредієнтами цієї смакоти є молоко та сметана. Саме ці продукти становили основу раціону  дубівчан у давнину. Оскільки більшість мешканців гірських сіл раніше займалися скотарством, то у кожній оселі було вдосталь молока та сметани. Рецепт приготування мачанки передається з покоління в покоління.  

Мачанку з грибами чи м’ясом готують як на свята, так і в будні. Подають її на стіл як самостійну страву, так й до основної як соус. Смакує вона з голубцями, токаном (мамалигою), коржем (кукурудзяним хлібом). І хоч ця страва в дечому перегукується з молочним соусом, та має ряд відмінностей як у процесі приготування, так і за смаковими особливостями.


Мачанка є невід’ємною стравою у меню весільного застілля чи поминальних обідів. Найсмачнішою вона виходить, якщо готувати її великими порціями – близько 30 літрів. Однак часто готують  її невеликими порціями – на родинні свята.


Нещодавно відділ культури Дубівської громади спільно з Молодіжною радою відзняли процес приготування цієї автентичної страви.


 


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply