Садівник із Руського Поля вирощує ківі (ФОТО)

Цими днями на городі садівника-любителя Володимира Закройського з Руського Поля – неймовірний аромат: рясними бутонами жовто-кремового кольору вкрилися пагони екзотичного ківі.

Господар розповідає: любить експериментувати у себе на ділянці. Колись часто їздив на заробітки за кордон, у Югославію. Саме там вперше побачив, як вирощують ківі, зацікавився і спробував виростити у себе в Руському Полі.

Експеримент вдався, ківі прижився, й ось уже 12 років щороку пан Володимир збирає соковитий кислувато-солодкий врожай. Плодоносить ківі у жовтні. За сезон руськополівець збирає зазвичай 14-16 40-кілограмових ящиків ворсистих плодів.

«Для того, щоб виростити у себе ківі, особливих зусиль не потрібно. Морозів не боїться, а у спеку його треба щовечора рясно поливати, бо це рослина-ліана, яка любить воду, – ділиться садівник. –  Не псують його і комахи-шкідники».

Пагони ківі виростають до 12 метрів у довжину. Цвіте рослина тиждень-півтора наприкінці травня-у червні. Як каже садівник, цього року цвітіння рясне, тож урожай обіцяє бути по-особливому щедрим.

Домашні ківі, каже пан Володимир, суттєво відрізняються від магазинних чи базарних фруктів. Вони солодші та смачніші, мають приємний  аромат. Крім того, плоди ще й корисні для здоров’я, бо містять чимало вітамінів та є природним джерелом ацетилсаліцилової кислоти, яка розріджує кров.

Пан Володимир охоче ділиться з усіма охочими порадами, як правильно саджати та доглядати за ківі.

Крім нього, садівник-аматор вирощує й інші екзотичні рослини – актинідію (родичка ківі), інжир, хурму, лимони та цього року вперше висадив маракуйю.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply