Батьки калинівської четверні: «П’ять місяців минули дуже швидко»

Щастя, помножене на чотири, – перед Різдвом Закарпаття облетіла неймовірна новина: у молодої подружньої пари з Тячівщини народилася четверня. Малеча росте не по днях швидко, днями їм виповнилося 5 місяців. Щоправда, додається і турбот. Як живеться сьогодні калинівській четвірні та їх батькам?

Поява на світ четверні трапляється вкрай рідко, на всю Україну – лише кілька випадків. У перші дні року таке диво сталося у молодій сім’ї Івана та Лариси Кушнір з села Калини Тячівського району.

Три братики й сестричка – Сашко, Женька, Іванко і Каролінка, нівроку, ростуть і добре почуваються. Батьки Іван та Лариса тішаться: у діток вже налагодився режим дня. Тож тепер навіть інколи можуть перепочити і виспатись. По кілька годин малята сплять і вдень. Хоча іноді дехто вирішує пильнувати.  

Мама Лариса зізнається: на перших порах було нелегко, а зараз до щоденних клопотів  призвичаїлись. Тато Іван додає: п’ять місяців промайнули, як мить.  

За словами батьків, про відмінності у характері дітей говорити зарано, але вже зараз вони люблять музичні іграшки, водні процедури, прогулянки та спілкування. Годують малюків уже рідше – щочотири години, а ще донедавна перерва між годуваннями була на годину меншою.Рідні теж уже дають раду улюбленцям і навіть навчились розрізняти їх. Завжди на допомогу радо приходить бабуся Василина.

Разом з радощами виховання унікальних малюків вистачає і клопотів. Адже батьки весь свій час присвячують крихіткам. До народження синів і доньки глава сімейства їздив на заробітки. Зараз, каже, повинен дбати про сім’ю вдома – щонайменше, поки малечі не виповниться рік. Тим часом державної допомоги на дітей бракує. Памперси, суміші для годування, речі гігієни та одяг для чотирьох малят, які активно ростуть, – все це неабиякі витрати. А тут уже й час купувати стільчики для годування та манежі.

Іван та Лариса кажуть: спілкуються з батьками четверні з міста Кропивницький і порівнюють, яку допомогу від влади мали вони і яку – калинчани. Розповідають, що сім’ї із Кропивницького подарували квартиру, а їм – виділили з бюджету Дубівської громади 10 тисяч гривень. Кажуть, єдиний справді цінний подарунок, який отримали на рідній Тячівщині, – візочки з люльками від народного депутата України Василя Петьовки.

Та незважаючи на труднощі, Кушніри налаштовані позитивно. Кажуть, народження дітей змінило і їх самих, адже зараз у пріоритеті – думки лише про дітей. Отож, батькам та рідним залишається побажати сил і наснаги, а немовлятам – рости здоровими й щасливими в любові і турботі найрідніших людей.  


Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

   

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply