Чорна Вода – місце сили і здоров’я у Тячівській громаді

З давніх давен люди використовують цілющі властивості природи, щоби відновити сили після тривалих недуг, наповнити душу життєдайною енергією.

Унікальні природні оздоровниці  є  і у Тячівській громаді. У мальовничій місцевості села Лази розташовані справжні скарби – джерела мінеральної води, за живильною силою яких приїжджають люди з усієї України і навіть з-за кордону.

Староста сіл Лази та Округла Іван Манзюк розповідає: за переказами старожилів, історія рекреаційної зони у Чорній Воді сягає часів Австро-Угорщини. Ще кілька століть тому тут полюбляли відпочивати мешканці Тячева. Воду з підземних джерел підігрівали у чанах, де приймали купелі. А навколо зводили невеликі будинки для відпочинку. За часів, коли карпатський край перебував у складі Чехословаччини, Чорна Вода теж вабила туристів. Вони мешкали у невеличкому пансіонаті,  милувались красою  і спокоєм чарівної місцини в улоговині гір. У другій половині ХХ ст. тут діяли санаторій та дитячий табір. Староста села зауважує:  багато людей, які колись відпочивали у цьому куточку, і сьогодні цікавляться, чи можна приїхати знову на відпочинок.

Рекреаційна зона «Чорна Вода» названа так за темним забарвленням, притаманним воді з місцевих підземних джерел. На території є два джерела – сірководневе та бювет.

Води першого характеризують як слабкосульфідні маломінералізовані хлоридно-гідрокарбонатні натрієві, лужні. За висновком фахівців, такі води є дуже цінними для використання у лікувальній практиці при зовнішньому застосуванні з широким спектром медичних показань. Вміст сірководню складає 30,1 мг/дм3 при бальнеологічній нормі для сульфідних вод не менше 10.0 мг/дм3.

Води джерела №2 (бювет) характеризують як слабкомінералізовані хлоридно-гідрокарбонатні магнієво-кальцієво-натрієві, слабколужні. Наявність у водах сірководню та органічних речовин може бути передумовою визначення вод типу трускавецької «Нафтусі».

Лікар оздоровчого комплексу «Чорна Вода» Іван Сойма каже: у місцевих купелях лікують захворювання опорно-рухової системи, а ванни сприяють вирівнюванню артеріального тиску. Також застосовують озокеритові аплікації, фізпроцедури, масажі.

«Стараємось працювати так,  щоб люди звідси виходили здорові», – каже медик.

Тривалість прийому ванн – 15-20 хвилин. Загалом, щоб гарантовано відчути лікувальний ефект, їх необхідно прийняти 9-11. Щоправда, на шостий день можуть відчуватися болі у м’язах, хребті, але подальше лікування призводить до успішного результату. До слова, вартість однієї ванни складає 150 гривень. Такі послуги у комплексі надають цілорічно.

За день оздоровчі  ванни тут приймають понад півсотні пацієнтів, на здоровлення приїжджають мешканці Києва, Житомира, Харкова, сусідніх областей та країн. А влітку, у високий сезон, тут готові прийняти і до 200 бажаючих на день. Віддалена від шумних трас та густозаселених вулиць, Чорна Вода популярна і у мешканців Тячівської громади: сюди часто навідуються місцеві велолюбителі і шанувальники природи.

Більше року тому в оздоровчому комплексі змінився власник, з того часу умови для прийому відпочивальників значно покращилися. Рекреаційний потенціал «Чорної Води» високо оцінюють й інші інвестори, які мають намір працювати у галузі «зеленого туризму». Тим більше в останні роки

інфраструктуру навколо курорту зусиллями влади Тячівської громади вдалося суттєво покращити. Тож староста села Лази і Округла Іван Манзюк  запевняє: підприємцям, які планують долучитись до розвитку Чорної Води,  всіляко сприятимуть у цьому, адже туризм, зокрема «зелений туризм» – це пріоритетний напрямок у селі, де немає великих підприємств, та додаткові надходження до бюджету.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply