У Солотвині виступив Заслужений академічний Закарпатський народний хор (ФОТО)

В неділю, 9 травня, у смт Солотвино гастролював Заслужений академічний Закарпатський народний хор (художній керівник і диригент – Наталія Петій-Потапчук).

Найперше, у римо-католицькому костелі св.Іштвана колектив порадував шанувальників духовної музики. У виконанні хору, в супроводі оркестру та церковного органу, прозвучала «Missa» відомого композитора – одного з фундаторів професійної музики Закарпаття Іштвана Мартона (солісти – О.Свида, Заслужена артистка України Я.Садварій, В.Гірник, партія органу – О.Чундак).

«У ці надзвичайно радісні та теплі дні, коли й епідеміологічна ситуація сприяє нам у концертній діяльності, що може бути краще, ніж концерт духовної музики? Іштван Мартон – композитор, який усе своє життя провів на Закарпатті, працював і з нашим колективом. Його твір – «Меса» –неймовірний. Написана вона у далекому 1947-му році, але дуже довго пролежала невиконаною. Ми зараз часто її виконуємо в багатьох храмах Закарпаття, в оригінальному вигляді, з органом – так, як написав автор. Слава Богу, що в нас є така можливість виконати її власними силами, з оркестром. Цими днями збіглися важливі дати – і Великдень, і 8-9 травня, і День матері. Тож цією «Месою» ми хотіли долучитися до прагнення миру, адже хоровий спів – це спільна молитва. Дякуємо за теплий прийом, хотіли би познайомити з нашою чудовою закарпатською музикою якнайбільше людей», –  поділилася керівник Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук.

Глядачі винагородили музикантів гучними оваціями та словами подяки. Наприкінці програми всі разом виконали великодній гімн «Христос воскрес». Солотвинці зазначали, що цей концерт став приємним подарунком у ці святкові дні, додав весняного настрою та наснаги.

Ввечері цього ж дня у залі ресторану «Імперія» колектив презентував програму народних танців і пісень «Invertita».
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply