Воскові писанки чумалівської майстрині зачаровують візерунками (ФОТО)

Сьогодні, 15 квітня, у Тячівській бібліотеці для дорослих (директор – Інна Ключкей) відбулася виставка писанок із воску знаної на Тячівщині талановитої майстрині Світлани Криванич із Чумальова.

З роботами односельчанки гостей виставки, серед яких і учні 8 та 10 класів Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. з угорською мовою навчання, які завітали з учителькою Тетяною Половко, – ознайомила завідувачка бібліотеки с.Чумальово Надія Орсаг.

Світлана Криванич – за фахом медсестра, навчалася у Хустському медучилищі. А на дозвіллі – виготовляє Великодні диво-писанки.«Цього мистецтва навчила нас старенька матушка Феодора, яка мешкає у Чумалівському Свято-Вознесенському монастирі, сестра мого дідуся,  – ділиться пані Світлана. – Для цього беремо яєчну шкаралупу, видуваємо серединку, обливаємо воском. Відтак поступово оздоблюємо квітами з бісеру, на свій смак. Затим вишиваємо бантичок, який вкладаємо всередину яйця. Для готової писанки можна зробити і підставку або ж підвісити її за бантик на стіну».Для своїх  шедеврів майстриня використовує курячі, гусячі, лебедині та навіть страусині яйця. Кожна писанка унікальна та вирізняється неповторним візерунком. Великодні прикраси від Світлани Криванич неодноразово були представлені на  виставках в Німеччині, Чехії та Україні.З прийдешнім Великоднем учасників виставки привітала в.о. начальника відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Тячівської міської ради Едіта Петер та передала майстрині сувенір до свята від керівництва Тячівської громади.

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply