У Чехії вакцинуватимуть по 100 000 людей на день?

За словами прем'єр-міністра Чехії Андрія Бабіша, у квітні щодня можна буде робити 100 000 щеплень. Якщо цей план реалізують, то з 6 по 16 квітня буде використано стільки ж вакцин, що і з кінця грудня по теперішній час.

«Основна мета для нас - мати порожні морозильні камери до 1 квітня, щоб 6 квітня ми могли приступити до плану в 100 000 вакцин в день», - повідомив Бабіш в своєму відеозверненні.

На даний час щодня використовується близько 40 000 доз. Процес вакцинації прискорився в кінці лютого - початку березня. На сьогоднішній день в Чехії щеплено 1 068 683 людини. Обидві дози вакцини отримали 298 176 осіб.

Однак компанія AstraZeneca заявила, що скоротить обсяг поставки вакцин в Європу. Чехія отримає тільки 40% від того, що компанія обіцяла раніше.

Прем'єр-міністр також закликав лікарні використовувати препарат бамланівімаб. За його словами, препарат уже доставили в 40 лікарень, його отримали 300 пацієнтів. Всього в Чехію було імпортовано 3000 доз цього препарату.

Бамланівімаб запобігає важкому перебігу хвороби. Він вводиться після зараження коронавірусів в основному людям, які, наприклад, хворі на рак або перенесли трансплантацію і приймають ліки, які пригнічують імунітет. Препарат перешкоджає проникненню вірусу в клітини.

Нагадаємо, що нещодавно головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що наявні в системі охорони здоров'я потужності дозволяють вийти на рівень у п'ять мільйонів щеплень на місяць.

Наразі темпи вакцинації в Україні складають всього 3-4 тисячі щеплень на добу.

Щоправда темпи вакцинації все ж повільно зростают - 15 березня в Україні щеплення проти COVID-19 зробили 8 928 особам, загалом із 24 лютого першу дозу вакцини Covishield (AstraZeneca) отримали 62 083 громадян.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply