В.о. керівника Тячівської місцевої прокуратури відзвітував про роботу за минулий рік

За інформацією Тячівської місцевої прокуратури, яку озвучив під час доповіді на засіданні сесії Тячівської районної ради в.о. керівника Юрій Варга, у 2020 році проведено певний обсяг роботи, спрямований на захист конституційних прав і свобод громадян, зміцнення законності та боротьби зі злочинністю на території району.

Так, рівень злочинності на Тячівщині, із розрахунку на 10 тисяч населення, є одним з найнижчих по області та становить 43% (проти 45,3% у 2019 році), при 71,4% кримінальних правопорушень в середньому по області.

Відзначається зменшення кількості облікованих тяжких кримінальних правопорушень на території району з 342 до 257 (-24,9%). Спостерігається суттєве зменшення вчинення злочинів проти власності – з 382 до 167 (- 56,3%).

Також покращено роботу в частині виявлення злочинів, пов’язаних з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням чи збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, – з 21 до 83 (в 4 рази), в тому числі щодо їх збуту – в 8,4 рази, з 7 до 59.

Шляхом складання обвинувальних актів та направлення їх до місцевого суду, завершено досудове розслідування у 336 кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на території району (у 2019 році таких скеровано 297).

Завдяки належному нагляду за додержанням законів у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням значно активізовано діяльність слідчого відділу Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області. У 2020 році даним підрозділом розслідувалося 2268 кримінальних проваджень. За результатами досудового розслідування, закінчено 1256 кримінальних проваджень, з яких 920 закрито та 336 скеровано до суду з обвинувальним актом.

Місцевою прокуратурою вживались заходи щодо виявлення та розслідування кримінальних правопорушень на таких пріоритетних напрямах, як земельна, бюджетна сфери, охорона навколишнього природного середовища та боротьба з корупцією.

Так, протягом 2020 року місцевою прокуратурою до суду скеровано 8 кримінальних проваджень в земельній сфері відносно 8 осіб щодо незаконного заволодіння земельними ділянками загальною площею 2 га ринковою вартістю більше 2,8 млн. грн.

На всі земельні ділянки в ході досудового розслідування накладено арешти та на даний час заявлено 5 позовів щодо повернення у державну та комунальну власність 1,4 га земель вартістю 1,5 млн. грн.

В бюджетній сфері скеровано до суду 2 обвинувальні акти відносно З осіб, де встановлено збитки державі на суму 312 тис. грн., на які заявлено позовні заяви в межах кримінальних проваджень.

В сфері охорони навколишнього природного середовища місцевою прокуратурою до суду скеровано 4 обвинувальні акти, а саме 2 в сфері охорони лісу та 2 в сфері охорони та використання надр.

У сфері запобігання корупції місцевою прокуратурою скеровано до суду 3 обвинувальні акти відносно 4 осіб.

Зменшено залишок незакінчених кримінальних проваджень, який становить 766 (в 2019-му становив 1075).

Прокурорами Тячівської місцевої прокуратури скасовано 143 незаконні рішення слідчих слідчого відділу Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області про закриття кримінальних проваджень. З метою активізації стану досудового розслідування надано 379 письмових вказівок в порядку ст. 36 КПК України.

До суду подано 110 клопотань про застосування запобіжних заходів, з яких у 9 випадках особисте зобов’язання, 3 про застосування застави, 35 – домашній арешт та 43 – тримання під вартою.

Виявлено та внесено до Реєстру відомості про вчинені кримінальні правопорушення, раніше не обліковані, у 15 випадках, з яких в одному випадку в подальшому справу скеровано до суду з обвинувальним актом.

Підготовлено десять подань в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання

корупції» до органів державної влади та місцевого самоврядування, за результатами розгляду яких 2 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності. До УЗЕ в Закарпатській області скеровано 22 повідомлення про виявлення правопорушень, пов’язаних з корупцією, з яких у 19 випадках складено протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

При здійсненні на території району нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, підготовлено 15 документів реагування, які розглянуті та задоволені.

З постановленням судом кінцевих рішень, прокурорами прийнято участь у розгляді 76 кримінальних справ.

Прийнято на особистому прийомі 175 громадян, 108 звернень вирішено самостійно прокурорами та 279 – направлено до інших відомств для вирішення.

Крім того, місцевою прокуратурою протягом поточного року заявлено позовних заяв на суму 24,6 млн. грн., в тому числі з питань земельних відносин на суму 18,4 млн. грн., з питань державної та комунальної власності – 6 млн. грн.

Також протягом поточного року судами задоволено 16 позовних заяв прокуратури на суму 3,7 млн. грн. та щодо повернення 2 га землі.

В той же час за позовами прокуратури за період 2020 року реально виконано рішень суду на суму 1,77 млн. грн.

За наслідками здійснення представництва інтересів держави в суді прокуратурою протягом 2020 року розпочато 27 кримінальних проваджень, одне з яких у земельній сфері на суму 1,3 млн. грн. скеровано для розгляду до суду.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply