Як харчують дітей у Тересвянській громаді?

Продовжуємо писати про організацію та проблемні питання харчування у школах та дитсадках району. Сьогодні мова піде про Тересвянську ТГ.

В освітніх закладах Тересвянської територіальної громади дітей пільгових категорій годують за кошти місцевого бюджету. Це діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників бойових дій, чорнобильці, діти з інвалідністю з малозабезпечених сімей. У перспективі до цього переліку планують включити і учнів початкових класів, які виховуються у багатодітних сім’ях, або з сімей, де є лише один годувальник. А це ще півсотні дітей.

Ще донедавна, з початку другого семестру, гарячий обід для школярів громади коштував всього 9 гривень 50 копійок. Тож рішенням сесії депутати громади вирішили збільшити вартість гарячих обідів для школярів наполовину – до 15 гривень.

У Тересвянській школі навчаються понад 1200 учнів. Як повідомила директор закладу Оксана Грицик, 273 із них харчуються у шкільній їдальні. Близько 70 – діти пільгових категорій, а решта – за батьківський кошт. Керівник школи каже: відколи вартість харчування збільшили, жоден із батьків не розірвав угоду із закладом освіти, хоча, звісно, таке підвищення відобразиться на цій статті витрат.

У шкільній їдальні працюють кухарка, її помічниця та комірниця, яка перевіряє наявність продуктів та їх сертифікацію. Контроль за якістю харчування веде сестра-дієтолог Оксана Варещук. Каже: зі збільшенням вартості харчування у кухарів стало більше можливостей у виборі продуктів для гарячих обідів.

Чи стала кращою якість обіду після збільшення його вартості? – запитуємо у сестри-дієтолога.

«За Клопотенком готувати не будемо, але те, що у кухарів з’явилось більше творчості у виборі продуктів, – це точно», – відповідає Оксана Варещук.

У грудні минулого року школа отримала нові меблі та сучасне обладнання для харчоблоку. Але, на жаль, потужну побутову техніку не витримує стара електропроводка. Тож підключать його лише після того, як під час літніх канікул буде замінено систему електропостачання.

Вартість харчування підвищили і у чотирьох дитсадках Тересвянської громади – до 35 гривень на день.  Пільговиків тут теж годують або повністю за кошти місцевого бюджету, або наполовину.   

Якщо говорити про оснащення харчоблоків, то, як запевняє начальник відділу освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді та спорту Тересвянської селищної ради Василь Варга, усі навчальні заклади громади мають все необхідне для організації харчування дітей. Але є й проблеми, які потребують вирішення.

«Тривожить нас мале приміщення їдальні у Грушівській школі. Будемо думати,  як покращити ситуацію», – каже посадовець.

У селищній раді запевняють: охоче прислухаються до пропозицій та зауважень батьків та громадськості, які звертаються з приводу якості харчування. Кажуть: вся інформація відкрита. Угоди з постачальниками укладають директори шкіл. Вони ж і відповідають за організацію харчування у закладах. Для дитсадків продукти поки закуповують централізовано, але невдовзі і вони стануть у цьому питанні самостійними.


Наталія Маджара
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply