У Тячеві голова Закарпатської ОДА зустрівся з лісівниками та лісопідприємцями (ФОТО)

16 лютого у Тячівській райдержадміністрації відбулася робоча зустріч голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова з керівниками та лісничими лісогосподарських підприємств Тячівщини – Брустурянського, Мокрянського та Тячівського, а також підприємцями, які займаються переробкою та заготівлею лісу, за участі керівництва Усть-Чорнянської громади та району.

Захід став продовженням круглого столу, який провели напередодні у Закарпатській обладміністрації. Учасники зібрання зустрілись, щоб обговорити проблеми, які заважають тримати на плаву лісову галузь краю та знайти спільну мову по найгарячіших питаннях, почути один одного і домовитись, як працювати вже сьогодні. Розмова вийшла відверта, часом емоційна, але результативна.

«Проблем дуже багато – як в лісових господарствах, так і у лісокористувачів, тому треба розібратись, як рухатись далі», – почав А.О.Полосков.

Очільник облдержадміністрації зауважив: в області є проблема в управлінні галуззю. Адже не визначена ситуація щодо начальника облуправління лісових ресурсів, а у багатьох лісгоспах немає призначених директорів. Це призводить до того, що структура управління галузі напівзруйнована.

Голова ГО «Асоціація лісозаготівельників і деревообробників Усть-Чорнянського куща» Василь Шимків вкотре озвучив проблеми, які завели бюджетоутворюючу галузь регіону – лісозаготівлю та переробку – у глухий кут. Найперше – це дія Постанови Кабінету Міністрів №1178 від 4 грудня 2019 року «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини». Лісопереробники кажуть: якщо найближчим часом не буде подано пропозицій щодо її недоцільності – постанову буде пролонговано. Внаслідок продажі держлісгоспами сировини через систему «Прозорро продажі» на 100%» на всіх лісозаготівельних та деревообробних підприємствах Усть-Чорнянського куща її немає.  

Підприємці Усть-Чорнянського куща кажуть: без нормальної роботи не можуть сплачувати податки до бюджету новоутвореної Усть-Чорнянської громади. За попередніми підрахунками, бюджет може недоотримати близько 9 мільйонів гривень податків. Не сприяють ефективній діяльності підприємців і невирішені кадрові питання у лісгоспах. Чому ж лісгоспи продають 100 відсотків деревини через «Прозорро»? Посадовці відповідають: виконували вказівку Закарпатського облуправління лісового господарства, якому підпорядковуються.  

Упродовж зустрічі, яка тривала понад дві години, присутні говорили про наболіле та шукали можливі шляхи виходу з патового становища. Зрештою, прозвучало чимало конструктивних пропозицій, зокрема, про внесення змін до урядових документів щодо обмеження рубок, розподіл продажу деревини

через «Прозорро» 50 на 50, створення лісової ради тощо. Та головне – виходом із ситуації має бути напрацювання нового закону, який би врегулював усі проблемні питання галузі.  У цьому питанні сподіваються на допомогу народних депутатів від Закарпаття.

«В результаті цієї розмови напрацьовані конкретні рішення, які вже зараз дозволять полегшити роботу деревообробних підприємств. Багато болючих питань знаходяться в компетенції Кабміну. Тому все почуте на круглому столі в Ужгороді та під час сьогоднішньої зустрічі буду транслювати до Уряду», – зазначив у підсумку голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков.


Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply