Василь Петьовка: Головною задачею є не фіксація порушень ПДР, а їх попередження

За даними МВС, за минулий рік патрульна поліція зупинила 129 тис. водіїв, які керували автомобілем у нетверезому стані, тобто по 300 осіб за день. Все це щорічно призводило до тисяч дорожньо-транспортних пригод на українських дорогах.

МВС очікує, що після прийняття законопроекту №2695 смертність на дорогах знизиться на 10-15%

Саме тому в Міністерстві внутрішніх справ переконували депутатів ВРУ підтримати новий законопроект №2695. Сьгодні, 16 лютого, цей документ було підтримано в другому читанні. За законопроєкт № 2695 проголосували 325 нардепів.

Варто зауважити, що після вступу Закону в дію, поліцейські будуть зобов’язані ставити знаки, які попереджають про режим контролю швидкості.

Закарпатський нардеп та один із лідерів партії “Рідне Закарпаття” Василь Петьовка прокоментував прийняття цього документу на своїй сторінці у соцмережі FB:

«Разом з колегами-закарпатцями Валерієм Лунченком, Владіславом Поляком та Робертом Горватом підтримав законопроєкт №2695.

Закон посилює відповідальність за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відтепер штраф за їзду в нетверезому стані складатиме від 17000 грн за перше порушення до 51 тисячі гривень та позбавлення прав на 10 років за друге. За третій випадок – конфіскація авто.

За перевищення швидкості – штраф до 3,4 тисяч гривень. Не пристібнутий пасок безпеки – 510 грн.

В цілому документом збільшено розміри покарань за найбільш поширені порушення правил дорожнього руху, серед них і такі, що стосуються не тільки автоводіїв, а й пішоходів.

В 2020 році Закарпатська область лідирувала в Україні за кількістю ДТП з травмованими. За минулий рік кількість дорожньо-транспортних пригод зросла на 13%.

Практика європейський країн доводить, що головною задачею держави є не фіксація порушень, а їх попередження.

Переконаний, що законопроєкт № 2695 стане важливим кроком до підвищення рівня безпеки на українських дорогах», – зазначив Василь Петьовка.

Нововведення набудуть чинності після підпису президента і опублікування закону.
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply