Афган – вічний біль: у Тячеві вшанували воїнів-афганців (ФОТО)

Сьогодні, 15 лютого, у Тячеві відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-у річницю виведення військ з Афганістану. З нагоди цієї дати провели низку пам’ятних заходів, організованих Тячівською міською радою.

Найперше, у залі засідань міськради відбулося урочисте зібрання за участі воїнів-афганців. Зі словами шани й подяки за виконаний свого часу обов’язок до ветеранів звернувся секретар Тячівської міської ради Іван Крічфалушій. Запевнив у підтримці воїнів з боку влади Тячівської ТГ, побажав здоров’я, миру та спокою.

Слово для виступу мав і голова Тячівської районної спілки воїнів-інтернаціоналістів Василь Мотичко.

«Минуло 32 роки з того часу, як останній солдат колишньої радянської армії покинув Афганістан. За 10 років війни крізь пекло Афгану пройшли 365 солдат із Тячівського району. З них 11 загинуло, один зник безвісти, і доля його досі невідома. У будь-якій війні нема ні переможців, ані переможених. Але батьки втратили синів, дружини – чоловіків. Тому сьогодні для нас не свято, а день пам’яті. За 32 роки, відколи закінчилася війна, відійшли у вічність 62 наших побратимів», – зазначив Василь Петрович.    

Також він додав, що існують різні думки щодо Афганської війни, але на той час вони, 18-19-річні призовники, лише виконували свій військовий обов’язок. Подякував міській владі за увагу, сприяння, розуміння, матеріальну допомогу учасникам бойових дій та сім’ям померлих.

Пісенне вітання линуло у виконанні вокального дуету викладачів Тячівської ДШМ у складі Андріани Поп та Ірини Турчиняк. Пам’ять про тих, хто не повернувся з полів Афгану, вшанували хвилиною мовчання.

Ветерани-афганці міста й району традиційно зібралися біля обеліску загиблим побратимам, де разом із представниками міської влади поклали квіти. Священник греко-католицького храму Тячева о.Йосип Штогрин провів панахиду. 
Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply