Територіальні громади Тячівщини увійдуть до складу співзасновників Тячівської районної лікарні (ФОТО)

У п’ятницю, 12 лютого, в малому залі Тячівської районної ради відбулася зустріч голови Тячівської територіальної громади Івана Ковача з головами ТГ району. У ній взяли участь голови Бедевлянської ТГ – Павло Бедей, Буштинської ТГ – Руслан Янчій, Дубівської ТГ – Денис Каганець, Солотвинської ТГ – Василь Йовдій, Тересвянської ТГ – Ігор Грабарь, Углянської ТГ – Іван Немеш, Усть-Чорнянської ТГ – Петро Костяк, а також очільники Тячівської райради Юрій Берінде та РДА - Тімур Аверін.

Ініціатором зустрічі виступив  голова Тячівської ТГ Іван Ковач. Приводом для розмови стала ситуація навколо КНП «Тячівська районна лікарня», яка з початку року перейшла у власність Тячівської територіальної громади. Засновником даного закладу стала Тячівська міська рада.

 «На сьогоднішній день Тячівська громада фінансово не спроможна утримувати опорний лікувальний заклад, тим більше під час пандемії Ковіду, розуміючи, що витрати не лише на комунальні послуги, а й для проведення ремонтних і всіх необхідних робіт є значними», – зазначив у коментарі для ЗМІ Іван Іванович.

Тому на зустрічі голова громади запропонував колегам-очільникам громад Тячівщини стати співзасновниками медзакладу, що дало би право утворити колегіальний орган управління з представників усіх ТГ, який би впливав на прийняття організаційних, фінансових та інших рішень щодо діяльності лікарні. Адже одна громада не в праві одноосібно приймати рішення, якщо йдеться про жителів усього району. А лікарня – це спільна відповідальність усіх, бо госпіталізовує мешканців з усіх населених пунктів Тячівщини.

Як поінформував директор КНП «Тячівська районна лікарня» Федір Яринич, наразі медзаклад має підписані угоди з Нацслужбою здоров’я України по 12 пакетах медичних послуг. НСЗУ виділяє кошти на заробітну плату медперсоналу, медикаменти, харчування та інші видатки. Органи місцевого самоврядування мають відшкодовувати вартість комунальних послуг. На цей рік це обійдеться орієнтовно у 6,5 млн грн. Та є ще одна нагальна проблема, яка потребує термінового вирішення. Цього року для того, щоби НСЗУ уклала контракт з лікарнею, у будівлі мають бути дотримані вимоги безперешкодного доступу для людей з інвалідністю – а це наявність ліфтів в усіх корпусах (він наявний лише в акушерсько-гінекологічному корпусі, а як їх обладнати у збудованих ще за чехів приміщеннях?), пандусів з кутом нахилу не більше 8 градусів, підйомників, певного обладнання вбиралень, також має бути дотримана визначена ширина дверей. На все це потрібно 1,5-2 млн грн. Директор КНП «Тячівська районна лікарня» каже: виконати всі ці вимоги необхідно до середини березня, однак це нереально зробити у такий стислий термін, навіть у випадку, якщо голови громад допоможуть коштами. А з тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде. Мова йшла й про найболючіше питання – стан інфекційного відділення лікарні. За словами Федора Яринича,  вже прийнято рішення про те, що необхідні для реконструкції кошти  виділять централізовано через Кабмін. Але решта приміщень лікарні теж  старі і потребують ремонтів. На все це необхідні кошти.

Присутні голови громад обмінялись думками з приводу цього важливого питання. У підсумку всі присутні очільники ТГ – Бедевлянської, Буштинської, Дубівської, Солотвинської, Тересвянської, Углянської, Усть-Чорнянської  – погодились увійти до складу співзасновників районної лікарні. Наступним кроком має стати розгляд цього питання на чергових сесіях селищних та сільських рад. Разом з тим, було запропоновано звернутися до НСЗУ з листом з проханням відтермінувати виконання  

вимог щодо інклюзивності будівель районної лікарні.


Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply