В Усть-Чорній лісозаготівельники та лісопереробники вимагали забезпечити їх лісосировиною та відремонтувати дорогу (ФОТО)

О 9.00 8 лютого по вул.Верховинській в смт Усть-Чорна, біля лікарні, відбувся мітинг з перекриттям дороги для лісовозів. Люди не пропускали лісовози, завантажені лісосировиною, на виїзд з Усть-Чорної, та пусті лісовози – до завантаження у держлісгоспи.

Організатором акції виступили Громадська організація «Асоціація лісозаготівельників та деревообробників Усть-Чорнянського куща», директори, приватні підприємці деревообробних та лісозаготівельних підприємств Усть-Чорнянської громади, жителі смт Усть-Чорна, сіл Лопухово, Руська Мокра та Німецька Мокра.

Як розповів журналістам голова Координаційної ради – підприємець Володимир Юряк, основна проблема полягає в тому, що з 1 січня цього року реалізація лісосировини повністю проходить через систему Прозорро. Це робить неможливим закупівлю місцевої деревини для жителів усть-чорнянської громади. Хоча спочатку було обіцяно, що через Прозорро виставлятимуть на продаж лише 25% деревини, а 75% – реалізовуватимуть місцевим виробникам.

«Як нам далі жити? Звідки платити податки у бюджет громади, якщо ми не можемо офіційно придбати жодного кубометру лісу?» – риторично запитує підприємець. – «Якщо так триватиме і надалі, громада недоотримає до свого бюджету 15 млн грн. податків».

Секретар Координаційної ради – голова ГО «Асоціація лісозаготівельників та деревообробників Усть-Чорнянського куща» Василь Шимків додає: «Згідно з Постановою КМУ №1178 від 4 грудня 2019 р. було встановлено, що 25% лісосировини продається через торгову площадку Прозорро. Але у 2020 р. представники ОДА та Закарпатського ОУЛМГ підписали меморандум про продаж необробленої деревини на 100% через Прозорро. Відтак велика кількість лісозаготівельних та деревообробних підприємств Усть-Чорнянської ТГ залишились без лісосировини. Це призводить до банкрутства підприємств, де працюють по 50-100 чоловік. Ми змушені закривати виробництва та скорочувати людей, які лишаються без засобів існування, припиняться надходження до бюджету громади. Хоча на території громади функціонують Брустурянський, Мокрянський та частина Тячівського лісгоспів».

Друге питання, яке хвилює підприємців Усть-Чорнянської ТГ, – катастрофічний стан дороги обласного значення «Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля». Це унеможливлює логістику лісопереробної галузі і веде до зриву контрактів з українськими та  іноземними партнерами.

Голова Усть-Чорнянської ТГ Петро Костяк каже: лісопереробна галузь є бюджетоутворюючою для громади. Але через постанову Кабміну, що обмежує рубки, підприємці не зможуть наповнювати місцевий бюджет, а без фінансування громада не зможе утримувати соціальні об’єкти  на її території – медзаклади, садочки, адмінбудівлі, клуби та ін.

«Потрібно дати громаді більше можливостей для розвитку, щоб ми могли ремонтувати берегоукріплення, дороги, будувати, реконструювати… Держава нам все передала, а ресурсу немає. Так, порядок у лісі треба навести, але не припиняти повністю заготівлю», – зауважує селищний голова.

Учасники мітингу підготували звернення до голів Закарпатської ОДА – А.О.Полоскова, обласної ради – О.Г.Петрова, начальника  Закарпатського ОУЛМГ  В.О.Яковця, голови Тячівської РДА Т.С.Аверіна, голови Усть-Чорнянської ТГ П.П.Костяка, в якому попередили про термін проведення акції – до вирішення питання забезпечення лісоматеріалами всіх деревообробних та

лісозаготівельних підприємців Усть-Чорнянської ОТГ.

До учасників акції приїхали голова Тячівської РДА Тімур Аверін та його перший заступник Олександр Шеверя. Керівники районної влади вирішили разом з організаторами акції обговорити проблеми, які непокоять підприємців, за участі директорів Брустурянського та Мокрянського держлісгоспів. У приміщенні Усть-Чорнянської селищної ради сторони обмінялись думками та пропозиціями з приводу порушених питань. І оскільки однією з вимог ініціаторів акції була зустріч з керівництвом обласної влади, то така домовленість була досягнута в телефонному режимі. Таким чином, за попередньою інформацією, підприємці лісової галузі Усть-Чорнянської ТГ завтра, 9 лютого, матимуть нагоду порушити наболілі питання в облдержадміністрації.

У коментарі для ЗМІ голова Тячівської РДА Тімур Аверін висловив підтримку учасникам акції, адже лісопереробна галузь – основне джерело надходжень до бюджету громади. Щодо дороги, то очільник РДА зазначив: забезпечити проїзд ділянкою автодороги в межах Усть-Чорнянської громади та капітально її відремонтувати – це обов’язок балансоутримувача – Служби автомобільних доріг у Закарпатській області.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply