У сім’ї Зеленько з Углі – одинадцять дітей (ФОТО)

Багатодітна сім’я 46-річної Оксани та 52-річного Івана Зеленько мешкає у селі Бобове, яке входить до складу Углянської сільської громади.

31 січня цього року Іван та Оксана відзначили 30-ту річницю весілля. За цей час в їх родині з’явилися на світ 11 дітей. Старші сини Роман та Іван вже мають власні сім’ї і живуть окремо від батьків, їздять на заробітки у Чехію та Словаччину. Один із них мешкає по сусідству. А доля старшої доньки Світлани склалася не так вдало – нещодавно розійшлася зі своїм чоловіком, тож разом з шістьма дітьми віком від 3 місяців до 9 років повернулася до батьківського будинку.

Сини Василь, Владик, Стасик, Назар і Артем та доньки Діана, Дарина, Рената живуть з батьками. Найстаршому сину – 28, наймолодшому – 4-й рочок.

«Був у нас іще один син, але у віці 6 тижнів помер, – розповідає багатодітна мама. – Я рано вийшла заміж – у 15 років. На 17-му році вже народила перше маля. У моєї свекрухи  теж було одинадцятеро дітей – сім доньок і чотирьох хлопців».

Четверо дітей навчаються у Груниківській школі, а двоє – у початковій школі Бобова.  

Свого часу батьки їздили по заробітках, а зараз увесь свій час присвячують вихованню дітей та онуків.

«Помаленьку Бог допомагає», – так жінка відповідає на питання, як справляється з таким непростим завданням.  

Зеленьки розповідають: дні у такій великій родині проходять весь час у роботі та клопотах. Прокидаються вдосвіта, готують сніданок, збирають дітей до школи, адже старшим треба подолати немалу відстань до школи. А потім – час варити обід і займатись хатніми клопотами. До прикладу, борщу пані Оксана готує по 10-12 літрів.

«Коли вихідні, то менше роботи. Можна трохи відпочити», – зізнається господиня.

Наймолодший 3-річний синок немовлям часто хворів, але зараз здоров’я малюка налагодилося. Мама Оксана каже: діти в усьому їй допомагають, ростуть самостійними і працьовитими, вміють і їсти готувати, і за худобою доглядати. А господарство родина тримає  чималеньке – дві телиці, троє свиней, півсотні курей. Коли треба зробити закупи, виручає високопрохідна «Нива»: лише такий транспорт годиться для поїздок у важкодоступному Бобові, що знаходиться між углянськими пагорбами.

Оксана Зеленько має почесне звання «Матері-героїні».

«У тячівській райдержадміністрації вручили посвідчення, значок і одну троянду», – пригадує жінка.

Втім, з пільг, каже, залишили лише безкоштовне харчування для школярів. Була 50-відсоткова знижка у платі на електроенергію, але віднедавна і того немає. Грошову допомогу отримує лише на найменших – по 3 тисячі гривень на місяць. Чоловік теж ніде не працює.

«Але не п’ємо, не гуляємо, стараємось. Чоловік у мене такий, що дай Бог усім», –  каже пані Оксана.

Це й видно, адже діти в сім’ї доглянуті, охайні, в оселі затишно й тепло. От тільки як у рукавичці – у будинку всього три кімнати.  

«Ми не багаті, але живемо, як годні, хоча це  й нелегко, але не жаліємося і за все дякуємо Богу», – каже пані Оксана Зеленько.

Сім’я Зеленьків дає надію на те, що найближчим часом село Бобове, населення якого в останні роки стрімко скорочується, не зникне із мапи назовсім.  

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua 
Матеріали по темі:

4 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • Тетяна - 10.02.2021 13:47:14 - 31.41.91.*** відповісти

  Відповісти [Тетяна]Вам не соромно таке писати, а що держава дає на даний момент, якісь копійки на діти?

 • Рома - 10.02.2021 7:24:09 - 176.120.59.*** відповісти

  Відповісти [Тетяна]Таких потім забирають захищати батьківщину, а ті що великі суспільні діячі ховаються...

 • Рома - 10.02.2021 7:24:07 - 176.120.59.*** відповісти

  Відповісти [Тетяна]Таких потім забирають захищати батьківщину, а ті що великі суспільні діячі ховаються...

 • Тетяна - 09.02.2021 11:09:08 - 195.225.231.*** відповісти

  Скажіть, будь ласка, чи ця родина хоч копійку да державної казни кинула? Для чого без кінця народжувати? Хто з цих дітей відпрацює суспільству хоч один грош, який для них заробляли та заробляють ті, хто вчиться та працює? <br>Може вже треба правді в глаза подивитись та не шанувати тих, хто тільки розмножується? А шанувати таких людей по кількості тих, хто віддячив працею суспільству?

Коментувати новину Cancel reply