Майстриня з Нересниці створює різьблені свічки (ФОТО)

Свого часу Інна Слупко відкрила для себе цікаве і неординарне заняття – виготовлення різьблених свічок. Ця справа настільки припала до душі майстрині, що молода жінка взялася опановувати усі її тонкощі. Зараз нересничанка залюбки навчає цьому мистецтву усіх бажаючих. Каже: це зовсім не складно, головне – бажання.

Пані Інна родом з Волині, смт Колки. Переїхала на Закарпаття сім років тому, коли знайшла свою долю і вийшла заміж. Зараз живе в Нересниці і працює у місцевій школі вчителем біології. Разом з чоловіком виховують двох чудових синочків – 5-річного Матвія і Павлика, якому 2 роки. А вільний час жінка присвячує улюбленому свічковому ремеслу. Ми вирішили поцікавитися у майстрині секретами свічкової справи, і пані Інна охоче розповіла про своє хобі.Інно, скажіть, будь ласка, як почалося ваше захоплення? Якою була ваша перша виготовлена власноруч свічка? І скільки вже їх зробили?

– Коли я переїхала на Закарпаття, було складно: інші люди, ментальність, погляди на життя. У мене не було ні роботи, ні захоплення. Я постійно шукала себе, перебирала в голові різні варіанти. У 2015 році побачила магію – це була різьблена свічка. Тоді подумала, що це зробити неможливо, нереально. Але якщо можуть інші, то чому не я? Першу свічку я зробила на власній кухні: парафін розплавляла в кантах на плиті, а свічку вирізала звичайним кухонним ножем. За ці роки зробила більше тисячі свічок.

Чому обрали саме це заняття і як навчались цьому незвичному ремеслу?

– Я просто люблю творчість, ще так багато хочу спробувати і навчитися. Але магія різьбленої свічки назавжди залишиться в моєму серці. Щоб щось навчитись, багато не потрібно – власне, лише бажання. Всю інформацію брала з інтернету. Але найкраще навчання – це власні помилки і досвід. Потрібно пробувати, помилятись, робити висновки і йти далі.


– Розкажіть, будь ласка, детальніше: як проходить процес виготовлення різьблених свічок? Якими матеріалами та інструментами користуєтесь?– Для виготовлення різьбленої свічки потрібний парафін, гніт, форми, спеціальна  установка, яка розплавляє парафін на водяній бані, барвники, ножі і декор для свічок. Багато часу займає підготовка – п’ять годин іде лише на розтоплення парафіну, а до того ще потрібно заливати форми, і так далі. Саму ж свічку потрібно зробити за декілька хвилин, поки вона тепла.

– Що ця справа дає Вам і може дати іншим людям у психологічному плані, на вашу думку?– Я щаслива, коли роблю свічку: відпочиваю, слухаю приємну музику і просто насолоджуюсь моментом. Думаю, що кожна людина, яка спробує зробити свічку, відчує те ж саме.

– Шо потрібно для того, щоб навчитися виготовляти таку красу? І чи треба мати для цього якісь особливі навики?

– Я дуже люблю проводити майстер-класи, бо можливість поділитися тим, що любиш, – це справді велике щастя. Кожна людина, яка до мене прийде, обов’язково зробить власну свічку, і жодних навиків для цього не потрібно.  Зазвичай майстер-класи відвідують мами зі своїми дітьми. Як на мене, це чудовий сімейний відпочинок, який зближує і дає можливість навчитись чогось нового.

– Чи багато є охочих придбати такі вироби?

– Так, звичайно, особливо на Великдень. Адже кожен хоче придбати красиву свічку у свій пасхальний кошик.

– Чи брали Ви участь у мистецьких заходах, наприклад, виставках або фестивалях? – Ні, але мрію про це. А оскільки мрії здійснюються, то обов’язково візьму участь у таких заходах.

– Чи маєте якісь креативні задуми, які хотілось би втілити в життя, пов’язані з вашим захопленням?

Так , дуже хочу робити виїзні майстер- класи і навчати дітей у школах, на різних фестивалях чи святах. Вірю, що з часом  у мене все вийде.

Дякую за розмову.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Спостерігач - 04.02.2021 0:02:38 - 195.66.157.*** відповісти

    Дуже гарні

Коментувати новину Cancel reply