Чемпіонів треба підтримувати: дитячий спорт у Буштинській громаді обіцяють фінансувати

Дитячий спорт у Буштинській ТГ отримає фінансову підтримку. У цьому запевнив голова громади Руслан Янчій на зустрічі з батьками вихованців відділення футболу колишньої Тячівської районної ДЮСШ та тренером з футболу Юрієм Бологом. На це сподіваються як юні футболісти, так і їх батьки.

Як відомо, у зв’язку з реформою децентралізації Тячівська районна ДЮСШ з 1 січня 2021 року припинила своє існування. І якщо в Тячеві юні спортсмени та їх тренери жодних змін практично не помітили, адже одразу перейшли до КЗ «ДЮСШ Тячівської міської ради», створеної у громаді ще в лютому 2020-го року, то в інших громадах району юні спортсмени, їх тренери та батьки занепокоєні подальшим розвитком дитячого спорту. За винятком хіба Солотвинської ТГ, де вже створили власну ДЮСШ.

До прикладу, у Буштині здавна успішно культивується футбол. У селищі цей вид спорту має славетну історію та перспективи. Немало видатних футбольних діячів були вихідцями саме з цього селища – Михайло Коман, Василь Соломонко та інші. Їх традиції успішно продовжують юні вихованці буштинського  ФК «Тиса». Вже багато років поспіль під керівництвом тренерів регулярно тренуються та захищають честь Буштина та Тячівського району на різноманітних чемпіонатах та товариських зустрічах команди юнаків 2006-2007 р.н. та 2008-2009 р.н. Систематичні наполегливі заняття дають відмінний результат – футбольна команда юнаків 2006-2007 років народження на даний час займає лідируючі позиції у турнірній таблиці чемпіонату області ДЮФЛ першої ліги, перше коло якого не встигли дограти через карантинні обмеження. Непогану гру продемонстрував і молодший склад команди.

Усі юнаки були вихованцями відділення футболу Тячівської районної ДЮСШ, де працював і тренер команди Юрій Болог. Батьки юних спортсменів кажуть: футбол для юнаків – це вже не тимчасове захоплення, а спосіб життя. Заняття спортом надзвичайно позитивно впливають на дітей та підлітків: по-перше, це здоров’я, активний спосіб життя, самодисципліна, активність і впевненість, а ще – командний дух та мотивація. Усе це – результат багаторічної роботи тренера команди. Тож з ліквідацією районної ДЮСШ постало питання: як надалі тренуватиметься футбольна надія селища? Чи матимуть вони підтримку у керівництва громади?

Щоби обговорити дані питання, до селищної ради навідались батьки юних футболістів разом з тренером команди Юрієм Бологом.

Як зазначив голова Буштинської громади Руслан Янчій, на адресу керівництва ТГ надійшов лист від Тячівської міської ради з проханням прийняти рішення та укласти угоду про співфінансування для забезпечення вихованців ДЮСШ якісними освітніми послугами.

Так, за інформацією керівництва Тячівської районної ДЮСШ, на території Буштинської ТГ займається 71 вихованець, в тому числі греко-римською боротьбою – 10, гандболом – 1, тенісом – 1, настільним тенісом – 2, футболом – 47.

Як зазначено у листі, витрати для надання якісних освітніх послуг з розрахунку на 1 вихованця складають 800 гривень на місяць – в цю суму включено заробітну плату тренера-викладача та витрати на змагання для вихованців. Тож сума співфінасування складатиме 681600 гривень на рік.

Присутні отримали запевнення, що громада віднайде ці кошти, і угоду буде укладено. Власну ДЮСШ громада поки не в змозі створити, адже для цього немає приміщення та ресурсів. Це завдання на перспективу.

В ході розмови постало ще одне проблемне питання: хто готуватиме до тренувань та змагань селищний стадіон у Буштині? Адже наразі немає відповідальних працівників, які би стежили за спортивним об’єктом, в який вкладено немало коштів. Як сказав Руслан Янчій, у перспективі благоустроєм стадіону та інших об’єктів на території громади займатиметься комунальне підприємство, яке планують створити у Буштинській громаді. А поки коштів на утримання штатного працівника для цього немає, тож доведеться облаштовувати стадіон на громадських засадах.

Варто додати, що зараз, у перехідний період, надзвичайно важливо, щоб голови новостворених громад розуміли важливість розвитку дитячого спорту і бачили це одним із найважливіших пріоритетів у діяльності, адже це запорука здорового і успішного майбутнього громади та  держави загалом.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply