Результат роботи – врятоване життя: інтерв’ю з начальником Тересвянської місцевої пожежної охорони

Днями стало відомо про пожежу у Тересві, в якій постраждав місцевий житель, отримавши опіки 40% тіла.

Новину про надзвичайну ситуацію поширили закарпатські ЗМІ. Та за стислим повідомленням – не просто випадок, а ситуація, що стала випробуванням для рятувальників місцевої пожежної охорони смт Тересва, які першими приїхали на місце події.

Детальніше про подію, яка надовго залишиться у пам’яті вогнеборців, і роботу загалом нам розповів т.в.о.начальника частини МПО Тересвянської селищної ради Станіслав Марко, який того вечора за випадковим збігом обставин опинився на місці події разом з колегами. Каже: за два роки роботи у місцевій пожежній охороні подібний випадок, коли йшлося про людське життя, трапився із ним вперше.
Розкажіть, будь ласка, детальніше про обставини цієї пожежі.

Того вечора, 18 січня, випадково зайшов по дорозі до частини. І саме в цей час, о 20.44, колеги отримали дзвінок диспетчера: по вулиці Поповича у Тересві є задимлення. Поки варта на чолі з начальником Іваном Колариком готувалася до виїзду, я вирушив на місце одразу. Горіло у будівлі багатоквартирного будинку – колишнього гуртожитку. Підійшов до задимленої квартири позаду будівлі. Побачив всередині полум’я – палали меблі. Тоді під’їхали колеги, і ми разом розгонули техніку, розбили віконне скло і кілька хвилин через проєм почали заливати вогонь водою.Треба сказати, що у цьому помешканні облаштували притулок люди без постійного місця проживання. Товариш одного з них якраз підійшов до будинку, і люди почали сварити його, мовляв, он скільки біди робите, а я спитав: «Олег, є всередині хтось?» На що той відповів: «Не знаю, він був зі мною у центрі». Я перепитав: «Точно нікого немає?» Після того підійшла дівчина і сказала, що жильця бачили всередині. Тоді ми вирішили зайти до квартири, але двері виявились забиті. Ми з Іваном Колариком взяли ломик із машини і зірвали двері. З приміщення повалив сильний дим. Іван почав іти вперед – попри те, що у нас немає спеціальних захисних масок, його було не спинити. Також ми зателефонували по допомогу рятувальникам ДПРЧ-8 у Тячів. У перші хвилини нічого не бачили, а далі у світлі ліхтарика Іван помітив людину – обличчям і передньою частиною тіла чоловік лежав у воді, а спина і плечі обгоріли. Він був при свідомості, але у шоковому стані. Іван вхопив його за плече і повернув у наш бік. Після цього знову пішов дим із різким ядучим запахом, ми підняли постраждалого і рушили до виходу. У коридорі поклали погорільця на двері, які раніше виламали, і облили водою. Затим приїхали рятувальники з ДПРЧ-8 м.Тячів, надали йому необхідну допомогу. Відтак приїхала бригада швидкої з Тернова, оскільки тересвянські медики виїхали на ДТП у Тячів, і забрала потерпілого до Тячівської районної лікарні. Наразі він у стані середньої важкості.Хотів би зазначити, що під час ліквідації цієї пожежі  з найкращого боку себе проявив начальник четвертої варти 42-річний Іван Коларик. Пожежним він працює 17 років, це надзвичайно відповідальний і досвідчений фахівець своєї справи. Також у складі варти на пожежі того вечора були водій Василь Вайнагій та пожежний Михайло Ілько.

А щодо причин пожежі: як вона виникла?

У приміщенні горіла свічка, і загорання сталося саме від неї.

Чи вчать місцеві пожежні команди діяти у подібних ситуаціях?

Знання приходять із досвідом. Але проходимо і відповідне навчання. До прикладу, влітку минулого року разом з колегою з Нересниці пройшли спеціальну підготовку УДСНС – отримали знання з медицини та щодо ліквідації пожежі.  

Загалом, на які виклики виїжджаєте?

Якщо у смт Тересва, селах Грушово, Крива, Бедевля виникає пожежа, телефонують і нам, і тячівським рятувальникам. Наша автоцистерна з водою їздить з невеликою швидкістю, та іноді до місця події доїжджаємо швидше, і можемо виїхати у важкодоступну місцевість. Найбільше викликів було навесні, у період масового спалювання сухостою. І вже за перший місяць цього року виїжджали на чотири великі пожежі, для ліквідації яких залучали від однієї до трьох бочок води. За минулий рік мали близько 80 виїздів. Часто нас викликали на допомогу у села Глибокий Потік, Топчино, куди у гористу місцевість важко дістатись автомобілю УДСНС. На одній з таких пожеж, що трапилась у Топчині, напередодні Дня рятувальника, пожежникам довелось попрацювати усю ніч – майже 12 годин.  

За потреби, на масштабні пожежі, виїжджали і в інші села району – і не тільки Тячівщини, а й Рахівщини.

Влітку бували ситуації, коли треба було діставати тіла потопельників, хоча частіше на такі випадки залучають тячівських рятувальників.

Навесні, в період стрімкого поширення коронавірусної інфекції, проводили дезінфекцію магазинів, аптек, храмів у смт Тересва, селах Грушово, Бедевля, Добрянське і Біловарці.

Яким є колектив і матеріально-технічне забезпечення місцевої пожежної команди?

У штаті пожежної команди, яка діє у селищі з 2003 року, працюють 15 чоловік – це чотири варти. Вони несуть цілодобове чергування – з 8-ї ранку по 24 години. Колектив переважно молодий, адже в роботі треба діяти швидко, бути готовим виконувати фізично важку роботу, бо розгортати техніку у складних умовах нелегко. Водії в нас переважно старшого віку, бо у цій справі важливий досвід.

Наша пожежна машина, хоч і старенька, але обладнана таким чином, що їздить у найвіддаленіші околиці. Забезпечені ми бойовим одягом. Цього року хочемо закупити бойові чоботи, бо дуже їх не вистачає. Є у нас мотопомпа, рукави… Надіємось, із допомогою керівництва Тересвянської громади, на балансі якої перейшли, нам вдасться покращити забезпечення.Дякую за інтерв’ю.

Розмовляла Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


 
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply