З 16 СІЧНЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - УКРАЇНСЬКОЮ!

16 січня 2021 року набирає чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, основною вимогою якої є використання української мови під час обслуговування споживачів.

Перехід сфери обслуговування на українську – це ще один вагомий крок до посилення значення державної мови.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.

“Відсьогодні, згідно з законом про мову, мовою сфери обслуговування офіційно стає українська. У сфері, де досі прийнято демонстративно нехтувати правами україномовних. Тож це ще один вагомий крок до посилення ролі й значення державної мови, запрограмований нашою командою. Та не слухайте тих, хто намагається із цього природного для незалежної держави кроку зробити вселенську драму”, – наголошує Порошенко.

Він зазначає, що в Україні україномовна людина має право спілкуватися українською, а російськомовна — російською. “І нічого їй за це не буде. Усе інше — маніпуляції. Адже на прохання чи на вимогу клієнта надавати послуги іншою мовою, у тому числі російською, не забороняється. Так, перше слово — українське, а далі мову вибирає споживач. Клієнт завжди правий. І закон цілком ліберальний”, – запевняє п’ятий президент.

“Попередження та штраф у разі повторного порушення чекають не на споживачів, а надавачів послуг — службовців та працівників, які вперто відмовляються обслуговувати українською громадян, які, маючи на своїй стороні закон, прагнуть спілкуватися українською”, – пояснює лідер “Європейської Солідарності”.

Порошенко наголошує – ніхто не зазіхає на право українців обирати мову побутового спілкування. “Наприклад, в моїй родині говорять і українською, і англійською, і російською. Не секрет, що і я сам українську опанував уже в дорослому віці”, – пише п’ятий президент.

“Переконаний, що прийняття Закону про мову стало одним із найбільших позитивних досягнень 2014-19 років. Ми ухвалили закон, який цілком відповідає європейським стандартам та покликаний захистити українську мову, не утискуючи інші мови”, – зазначає Петро Порошенко.

“Натомість частина команди Зеленського разом з п’ятою колоною у вигляді ОПЗЖ Бойка-Медведчука постійного намагаються атакувати Закон про мову. Ми вже відбили кілька атак. Цього разу вони просувають законопроєкт №4528, який дозволить порушувати Закон про мову абсолютно безкарно”, – застерігає лідер партії.

Перше у цьому році пленарне засідання парламенту призначене на 26 січня. Порошенко наголошує – “Європейська Солідарність” готова знову й знову захищати державну мову.

“Панове Слуги й “господа” з ОПЗЖ: шануйте українську, а не атакуйте!”, – закликає лідер “Європейської Солідарності”.
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply