У Широкому Лузі планують створити Музей природних та культурних цінностей історичної Мараморощини

Днями під головуванням в.о. директора Карпатського біосферного заповідника Миколи Рибака відбулося, в режимі ZOOM, відбулося засідання Науково-технічної ради КБЗ.

Широке обговорення викликало питання про проєктну ідею щодо створення на базі Карпатського біосферного заповідника (село Широкий Луг Тячівського району) Музею природних та культурних цінностей історичної Мараморощини (із благоустроєм прилеглої території, створенням дендропарку та етнографічної експозиції під відкритим небом), яке висвітлив Федір Гамор, заступник директора КБЗ, д.б.н., професор.

Передбачається у нещодавно вивільнених частинах будівель та господарських споруд Широко-Лужанського природоохоронного науково-дослідного відділення біосферного заповідника, які розташовані безпосередньо у центрі села, облаштувати в приміщеннях та під відкритим небом екологічні, етнографічні й історико-культурні експозиції та історичне марамороське дворогосподарство з відповідним інтер'єром та екстер'єром. А на території об'єкту спадщини облаштувати еколого-туристичні маршрути.

У заповіднику сподіваються на фінансову підтримку цього проєкту від керівництва місцевої громади, на розвиток якої, до речі, адміністрація біосферного заповідника в минулому та цьому році спрямувала земельного податку на суму 7,6 мільйонів гривень.  


Члени НТР підтримали дану проєктну ідею, адже це забезпечить збереження не тільки етнокультурної спадщини, популяризує букові праліси Карпат, але й підвищить туристично-рекреаційний потенціал регіону.
Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Ярослав - 07.12.2020 8:30:33 - 91.211.71.*** відповісти

    Гарна ініціатива. Хай Бог допоможе її втілити в життя.

Коментувати новину Cancel reply