Фотоархів: руйнівний паводок 1998 року в Усть-Чорній

У листопаді 1998 року на Закарпатті стався один із найбільш катастрофічних паводків за останні 200 років. Дощовий паводок руйнівної сили, який за своїми характеристиками та величиною збитків перевищив усі попередні, почав формуватися вранці 4 листопада на фоні спаду рівнів попереднього наводку, що відбувся 29-30 жовтня.

Водна стихія наробила лиха у всіх районах області. У Тячівському районі постраждали 32 населені пункти: Бедевля, Буштино, Вільхівські Лази, В.Уголька, Вільхівці, Вільхівчик, Вонігово, Ганичі, Глибокий Потік, Грушево, Добрянське, Дубове, Дулово, Калини, Комсомольськ, Красна, Крива, Кричово, Лази, Лопухово, Нересниця, Новоселиця, Руська Мокра, Руське Поле, Солотвино, Тарасівка, Теребля, Тересва, Терново, Тячів, Усть-Чорна, Чумалево, Широкий Луг.

Найбільше постраждали гірські села. Так, в Усть-Чорній було  зруйновано кілька будинків.

А найгірше те, що Усть-Чорна, Лопухово, Німецька та Руська Мокра, Красна опинилися відрізані від райцентру, адже бурхлива вода розмила у кількох місцях шлях від Дубового до Усть-Чорної.

До мешканців гірських сіл гуманітарну допомогу та ліки доставляли гелікоптерами перші кілька днів після паводку. Ними ж перевозили вахтові бригади медиків, електромонтерів, зв’язківців. Згодом, з 20 листопада, гуманітарні вантажі машинами транспортували до Дубового, а звідти «амфібіями», тобто плавально-транспортними засобами на гусеничному ходу до Усть-Чорної. 

Світлини наслідків стихії в Усть-Чорній опублікував у мережі устьчорнянець Вадим Сланько. 


Tyachiv.com.ua
 


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply