З минулого: комерційний банк у Тячеві та «гешефт» головного касира (ФОТО)

На одному з фотознімків Тячева чеської доби (20-30-ті роки ХХ ст.) зображено будівлі центральної частини міста. На другому поверсі однієї з них, де зараз розміщується районна бібліотека для дорослих, можна помітити вивіску угорською «Kereskedelmi bank» («Комерційний банк»).

Також в Угорському національному цифровому архіві можна знайти титульну сторінку Статуту тячівського комерційного банку 1911 року.  

У тогочасній пресі, в одному з номерів газети «Eszakkelet» (м.Сату-Маре) за 1912 рік,  повідомляється про екстраординарний випадок, який трапився у сім’ї головного касира тячівського банку Магеда Герша. Його донька Хален стала нареченою одного мукачівського торговця. Вони вже готувались до весілля, коли дружина тячівського дрібного землевласника  Йожефа Кереші заявила, що не згодна зі шлюбом і перешкоджатиме йому, оскільки батьки дівчинки продали її їм у віці півтора року. Цей «продаж» відбувся в законний спосіб і при свідках. Тому зараз жінка подає цивільний позов про визнання права власності. Батьки Хален підтвердили, що справді, за єврейським звичаєм, коли їх маленька донька  хворіла, вони формально продали її родині Кереші, щоб вона одужала у цій здоровій християнській родині.  Дитиною вона провела у них кілька місяців, після чого батьки забрали її назад, але забули знищити контракт. Тепер Магеди звертатимуться за порадою до відомого рабина-чудотворця з Сепинци. Підготувала Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply