Вишукані квіти-торшери виготовляє майстриня з Ганич (ФОТО)

Оригінальні торшери та світильники у формі троянд чи ніжних жоржин у понад метр заввишки створює майстриня Іванна Лавришинець, яка родом з Дубового, а нині проживає в Ганичах. Для виготовлення таких оригінальних робіт рукодільниця використовує матеріал з ізолону. Своїми виробами вона прикрашає власну домівку та дарує їх друзям.

А захопилася цією справою майстриня зовсім нещодавно.  До того понад 8 років Іванна займалася різним рукоділлям –  виготовляла квіткові композиції з бісеру та з гофрованого паперу. Також майструвала прикраси на волосся для дівчат. Тож переважно чаклувала над створенням маленьких квітів з різних матеріалів. Однак завжди мріяла створити великі оригінальні букети.

Жінка розповідає: «Якось натрапила у інтернеті на  оголошення про продаж великих інтер’єрних квітів. Зацікавилася технікою їх виготовлення, переглянула кілька майстер-класів та вирішила і сама спробувати робити такі квіти. Тож  замовила через інтернет необхідний матеріал і почала майструвати, зробила троянду-торшер на ніжці».

 Згодом кілька квітів-світильників змайструвала у подарунок мамі. Експериментувала Іванна й над декоруванням кімнати  за допомогою виробів з ізолону. Так, оригінальний карниз з таких квітів тепер прикрашає дитячу кімнату її донечки. Також для дитини змайструвала світильник-ляльку. Знайомі та родичі побачили роботи майстрині й собі забажали мати такі оригінальні вироби. Так й почалась робота на замовлення.

На виготовлення одного світильника в жінки йде від кількох годин до кількох днів. Все залежить від розміру та складності квітки. Іванна розповідає, що процес виготовлення декорації не дуже складний, однак потребує терпіння та творчого підходу. Спочатку з матеріалу умілиця вирізає листочки потрібної форми, а потім за допомогою будівельного фену їх формує. Готові пелюстки з’єднує  за допомогою клею, формуючи квітку.  Для стеблини використовує звичайну металопластикова трубу, яка гнеться. Потім з цих деталей складає композицію: на плафон надіває вже готову  квітку, через трубу проводить електричний дріт, з’єднує все. Буває, що пелюстки квітів вручну фарбую, аби надати композиції того кольору, який підходить до інтер’єру. Такі квіти-торшери тримаються  у горщиках, залитих гіпсом, або на дерев’яних дошках.

Іванна постійно вчиться чомусь новому, переглядаючи майстер-класи через інтернет. У планах на найближчий час – виготовити світильники у формі лілій та рідзвяників. Каже, що це будуть дещо меншого розміру світильники, які тематично доповнювали б інтер’єр і обійшлися б новому власнику в невелику суму.

Зараз охочих придбати оригінальні вироби від ганичівської майстрині вистачає. Адже перевагою таких квітів є те, що вони точно не зів’януть і будуть радувати господарів роками. До того ж, такі світильники та торшери не вибагливі у догляді: плафони квітки-світильника знімаються і миються під протічною водою.   
 
Майстриня переконує, що їй приємно радувати оточуючих своїми виробами. А ще отримує масу задоволення під час майстрування квітів.

«Така вже у мене натура. Не можу просто сидіти без діла. Ось дивлюся фільм, то паралельно мусять і руки бути чимось заняті», - розповідає жінка.


Особливої втіхи отримує Іванна, коли задумана композиція виходить вдало, а  її старання гідно оцінюють. Тож бажаємо умілиці творчих злетів та оригінальних ідей, аби й надалі тішила оточуючих унікальними виробами.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply