Міомектомія – оперативне та безпечне видалення міоми великого розміру

Лапароскопічна міомектомія – це малоінвазивне втручання через невеликі проколи в черевній стінці з метою видалення міоми. В ході оперативного втручання встановлюється наявність інших новоутворень, які можуть бути одночасно видалені. При лапароскопічній міомектомії матка зберігається в цілісності, тому операція особливо показана жінкам дітородного віку, а також тим, хто хоче зберегти менструальну функцію. Особливості проведення міомектомії залежать від розмірів міоми, її розташування, а також від наявності вузлів на тілі матки.

Міома матки: типові прояви

Доброякісні новоутворення в області органів малого таза не несуть загрози для життя, проте можуть переродитися в рак. Якщо в м'язовому шарі матки з'явилася міома, вона приносить жінці дискомфорт. Найбільш частими симптомами є:

 • рясна крововтрата при місячних;
 • больові відчуття, тяжкість в області малого таза;
 • збільшення тривалості циклу, збої, відсутність його періодичності;
 • біль, дискомфорт в процесі інтимної близькості та інші.

Самою явною ознакою наявності міоми є рясна кровотеча під час місячних. Через велику втрату крові жінка відчуває слабкість, запаморочення, нездужання. Їй складніше відновлюватися після циклу, вона погано себе почуває через ПМС. Можуть виникнути проблеми з кровопостачанням внутрішніх органів, що призводить до ряду патологій.

Показання до проведення міомектомії

Незважаючи на те, що видалення міоми за допомогою лапароскопії – це малоінвазивне втручання, необхідність операції може призначити тільки фахівець. Основні показання до проведення міомектомії:

 • розміри вузла понад 3,5 см;
 • збільшення матки до обсягу органа, що спостерігається на 12 тижні вагітності;
 • безпліддя чи невиношування плода (якщо відсутні інші причини патологій);
 • анемія у жінки, спровокована великими кровотечами;
 • швидке збільшення міоми в розмірах;
 • порушення кровообігу в органах малого таза, що викликає синдром тазових болів;
 • зміни в роботі органів, що знаходяться поруч з пухлиною (через механічний тиск, що чинить міома).

Фахівці клініки детально вивчають кожен конкретний випадок та обирають найкращу тактику лікування.Основні відмінності лапароскопічної операції від традиційної хірургії

Видалення міоми може проводитися відкритим та малоінвазивним методами. Ключові особливості лапароскопічної міомектомії зводяться до наступних принципів:

 1. Операція проводиться без порожнинних розрізів стінок живота. Всі маніпуляції виконуються хірургічними інструментами, які вводяться у внутрішню порожнину через кілька невеликих проколів (діаметром 5-7 мм).
 2. Завдяки камері, введеній у внутрішню порожнину, хірург бачить зображення з високою деталізацією на відеомоніторі, а не розглядає орган в черевній порожнині. Завдяки цьому скорочується вірогідність неточностей і ризик помилок.
 3. Відсутність глибоких порожнинних розрізів значно скорочує період реабілітації, а також ймовірність ускладнень.

Міомектомія – це високоефективна й відносно безпечна процедура, яка дозволяє швидко відновитися та повернутися до звичного способу життя. Однак за її успішність і результативність відповідає професіоналізм і компетентність фахівця. Вибираючи медичний центр, зверніть увагу на Клініку Біляка. Це команда досвідчених фахівців, які не тільки використовують прогресивні хірургічні методики, але й пройшли стажування в кращих медичних центрах США.


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply