Народний депутат Василь Петьовка звернувся до уряду: потрібні кошти на реабілітацію та ліквідацію наслідків впливу на екологію діяльності ДП «Солотвинський солерудник».

Солотвинський солерудник може стати причиною екологічної катастрофи: карстові провалля збільшуються. А якщо із затоплених шахт вода потрапить у Тису, й звідти – у Дунай, то це може стати причиною невідворотних змін у екосистемі всієї Європи. На ліквідацію наслідків впливу на екологію діяльності солерудника потрібні кошти. Нагадаємо, на місці колишніх шахт з видобування солі утворилися провалля, площа яких постійно збільшується. На 2021 рік для проведення першочергових робіт для ліквідації аварії потрібно щонайменше 20 мільйонів гривень


Для цього було прийнято  "Державну програму по ліквідації впливу та екологічній реабілітаціїтериторії   Солотвинського солерудника".  Попри  потребутермінового вирішення ситуації, цього року Міністерство фінансів виділило лиш8,4% від потреби. Тож і виходить: роботи знову відкладають:  і не тількина 2021-й, а і на наступні роки. Чи варто очікувати тут черговоїтехногенної катастрофи, щоб нарешті проблему почали вирішувати реальнимисправами? І чому  через байдужість чиновників , у разі біди, зновустраждатимуть пересічні жителі – питання , на жаль, без відповіді. 

Варто додати:питання фінансування  з 2013 року переносили з року в рік. Відповідно, проблеми лиш збільшувалися, серед яких і  небезпека проживанняу смт. Солотвино.  Через відсутність  вчасного фінансування тавідтермінування робіт  вартість проекту  з подолання наслідків техногенної аварії на Солотвинському солеруднику зросла уже у три рази.   

Народний депутат України ВасильПетьовка звернувся до Уряду:  для  виконання Державної  програми,щоб не допустити подальшого шкідливого впливу на екологію, на 2021 рік потрібно близько 20 мільйонів. Виключно силамиобласті ситуацію змінити не вдасться – потрібна фінансова підтримка  КабінетуМіністрів.  На 2021 рік підприємство потребує  коштів дляліквідації аварійних будівель  шахт, стволів, та проведення нагляду заходом виконання робіт.  Народний депутат  звернувся до КабінетуМіністрів з проханням терміново розглянути можливість виділення фінансуваннякоштів для того, щоб розпочати реальні роботи з ліквідації аварійних споруд Солотвинського солерудника

 

 Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply