Василь Шимон: «Тячівські правоохоронці активно протидіють кримінальним злочинам»

Пандемія внесла свої корективи у всі сфери життя. Додалось роботи не тільки медикам, які відчайдушно борються з невидимою небезпекою – вірусом та рятують людські життя, а й правоохоронцям.

Адже з початку епідемії  значні зусилля поліцейських були спрямовані на проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо важливості дотримання громадянами карантинних заходів. Тож про те, чи дотримуються епідеміологічних норм мешканці району, яка  наразі криміногенна ситуація у районі та як готуються поліцейські до місцевих виборів, розпитуємо начальника Тячівського відділу поліції Василя Шимона.

-Василю Васильовичу, з початку ведення  у країні карантину працівники Тячівського відділу  поліції отримали додаткові функції – стежити за дотриманням карантинних заходів мешканцями району. У чому полягала робота та які результати цієї діяльності?

- Як відомо, вже у середині березня було запроваджено карантинні заходи, які покликані запобігти поширенню серед громадян небезпечної інфекції COVID-19. Тож правоохоронців залучили до проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо важливості дотримання тимчасових обмежень пасажирських перевезень, проведення масових заходів та роботи певних категорій закладів. Виконання цих обмежень стало своєрідним тестом на людяність та правосвідомість кожного громадянина. Той, хто порушив карантинні заходи та своїми протиправними діями наразив на небезпеку інших громадян, відповів за це перед Законом. Адже Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі. Однак хочу зауважити, що, виконуючи превентні заходи, поліцейські, перш за все, роз’яснювали громадянам  необхідність дотримуватись епідеміологічних норм, аби не наражати себе та інших на небезпечну недугу. І маю відмітити, що мешканці району досить серйозно поставилися до карантинних вимог і майже не порушували їх. Однак трапляються прикрі випадки. Так, з початку епідемії на території району працівниками поліції було виявлено та задокументовано 62 адміністративні правопорушення, передбачені ст 44-3 КУпАП. Зокрема, 10 – щодо керівників торгових закладів, 40 – щодо працівників підприємств та установ, ще 7 адмінпротоколів складено на водіїв транспортних засобів та 5 – на громадян. Крім того, поліцейські спільно з співробітниками держслужби провели 217 рейдів щодо перевірки осіб, які перебувають на самоізоляції. Загалом, перевірено 2190 осіб та 868 суб’єктів господарської діяльності.

- А які результати роботи тячівської поліції з протидії злочинності?

- Звісно, як і до пандемії, так і під час поліція  не нехтувала своїм основним  завданням – протидія  злочинності, а продовжувала виконувати  свої обов’язки.  За останні 9 місяців тячівські правоохоронні працювали злагоджено та ефективно. А найважливіше, що працівники поліції значно збільшили показники з розкриття кримінальних правопорушень. Якщо тогоріч за 9 місяців було розкрито 27% від зафіксованих злочинів, то цьогоріч цей показник становить 71,5%. І це одні з кращих показників з розкриття злочинів серед відділів поліції на території області.

- Розкажіть детальніше над розкриттям яких кримінальних правопорушень працювали поліцейські.

- Маємо хороші результати з протидії незаконному обігу наркотичних речовин. З початку року задокументовано 60 таких справ, з яких 59  вже розкрито, а справи передано до суду. Найбільше таких злочинів було скоєно у Тячеві, Буштині, Руському Полі. Був серед них один цікавий випадок, коли наркотичні речовини до місцевих дилерів доправляли через поштові відділи. Тячівські поліцейські не тільки прикрили дилерські точки, а й затримали кількох місцевих кримінальних авторитетів. Зафіксовано поліцейськими також 22 факти з незаконним поводженням зі зброєю. Щодо 11 таких справ обвинуваченим оголошено підозри. За цей період зловмисниками було скоєно також 2 розбійні напади у м.Тячів, обидві справи вже розкрито та скеровано матеріали до суду. На жаль, має місце у районі і такий вид злочину як крадіжки. Тільки з початку року було

зафіксовано 73 випадки привласнення чужого майна. Найбільше таких злочинів було скоєно у Тячеві, Буштині, Тересві.  Наразі вже розслідувано 52 справи та скеровано  матеріали до суду.  


- Актуальним для нашого району є й питання незаконних рубок та незаконної приватизації земельних ділянок. Чи працюють правоохоронці у цьому напрямку?

- Безперечно, поліцейські також працюють зі справами, пов’язаними з надрокористуванням, зокрема, це незаконне видобування піщано-гравійної суміші, розслідуються лісопорушення та інше. Вже зафіксовано 2 кримінальні правопорушення у сфері лісового господарства, аналогічну кількість справ було порушено і тогоріч. Наразі задокументовано поліцейськими 7 справ щодо незаконного заволодіння земельними наділами, тоді як у минулому році було порушено тільки одну таку справу. Акцент робимо й на протидії корупційним схемам. Якщо тогоріч задокументовано одну справу щодо корупційних дій, то у цьому році маємо 3 такі справи.

- А яка ситуація з аварійністю на дорогах?

- Оскільки наразі активізувались на території району дорожні роботи, то й побільшало аварійних випадків на автошляхах. Так, з початку року було скоєно 198 ДТП (тоді, як у 2019 році –  177), з яких 45 (у 2019 році – 32) з травмованими, у наслідок чого загинуло 9 осіб (у 2019 році – 5). На жаль, цьогоріч побільшало також водіїв, які  керують транспортними засобами у нетверезому стані. Як свідчать статистичні дані, тогоріч за 9 місяців поліцейські склали адміністративні протоколи на 87 громадян, які  керували транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, а цьогоріч за аналогічний період – на 207 осіб. Прикро, що збільшення штрафів за керування транспортним засобом напідпитку та те, що тепер поліцейські позбавляють таких порушників права керувати транспортним засобом, не стримує людей від скоєння правопорушення.

- За кілька тижнів – місцеві вибори. Як правоохоронці готуються до їх проведення?

- Основне завдання поліції під час виборчого процесу – простежити за тим, аби вибори пройшли в межах законності. Оскільки внесено чимало змін до виборчого кодексу, то нині поліцейські проходять додаткову навчальну підготовку.

Поряд з цим, правоохоронці стежать, аби й передвиборча агітація проводилася згідно з законом. Так, за час проведення передвиборчої агітації за заявами представників громадського об’єднання «Опора» складено 10 адміністративних протоколів за ст. 212-10 КУпАП відносно ФОП (за порушення обмежень щодо ведення передвиборчої  агітації).

А безпосередньо під час  виборів тячівські правоохоронці забезпечать правопорядок на 55 виборчих дільницях та 7 територіальних дільницях по району. Окрім особового складу, буде залучено й ветеранів правоохоронних органів та представників громадських формувань з охорони правопорядку.

Також поліція націлена на забезпечення безперешкодної реалізації права наших громадян, передбаченого Конституцією України,  –  вільно обирати і бути обраним. Також правоохоронці запобігатимуть підкупу виборців чи іншим неправомірним методам виборчого процесу, а разом з тим, будуть дотримуватися політичної нейтральності. Всіх громадян, які братимуть участь у виборчому процесі, ми закликаємо діяти законно та не піддаватись на різного роду провокації.

Якщо громадяни володітимуть інформацією про неправомірні дії під час виборчого процесу чи передвиборчої процедури та про можливі факти спроби підкупів виборців, просимо їх не нехтувати такими явищами та повідомляти поліцію для миттєвого реагування.


Дякую за розмову. Хай щастить!

Цікавилася Лідія Білак для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Наталя - 18.11.2020 9:20:50 - 176.101.185.*** відповісти

    Дуже сподіваюся, що питання вирішиться позитивно. Не хотілося б , щоб із-за сімейства підполковника кошілко Тячівська поліція опинилася в міжародному скадалі.

  • Наталя - 18.11.2020 9:07:52 - 176.101.185.*** відповісти

    Хату померлої мами пограбовано. Зверталася в поліцію ще в 2015 році..Через півтора року звернулася за результатом. і мало не потрапила в кпз. Врятувало те, що я під захистом іншої держави. За цей час з хати вивезено усе, є факти вандалізму..З мого городу (привата власність) вирвано і вивезено три електроопори..Поліціян ічого не робить.Може тому що там хазяйує підполковник Кошілко м.м.?Нен аважуюся вирішувати питання зверувшись у наші органи влади. Поки що не наважуюся. Хоча пройшло 6 років.

Коментувати новину Cancel reply