Директор КНП «ЦНМСД» Тетяна Лебедєва: «Подолати пандемію зможемо, якщо кожен буде дотримуватися карантинних заходів»

Наразі Тячівський район знаходиться у «помаранчевій» карантинній зоні, а лікарі щодня продовжують реєструвати випадки захворювання на Ковід-19 серед місцевого населення. Тож яка наразі епідеміологічна ситуація у районі та у яких населених пунктах побільшало інфікованих, говоримо з директором КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяною Лебедєвою.

Так, за даними ЦПМСД, з початку епідемії у населених пунктах району, без урахування  населених пунктів Тячівської та Вільховецької громад, лабораторно підтверджено 775 недужих на Ковід-19, з них 35 - медичні працівники, 27 – діти. Вже одужало 439 осіб, а померло – 49. Найбільше летальних випадків зафіксовано у Кричеві -9 осіб, у  Дубовому – 5, у Тернові та Углі – по 4, у Нересниці – 3. А, до прикладу, у Великій Угольці, Дулові, Лопухові, Солотвині та Широкому Лузі – жодного летального випадку від Ковіда-19. 

Нині по району  близько 300 осіб продовжують хворіти, з них на стаціонарному лікуванні перебуває близько 60 пацієнтів практично з усіх населених пунктів району. Решта недужих лікуються амбулаторно під наглядом сімейних лікарів. 

Зі слів Тетяни Лебедєвої, за кілька останніх тижнів збільшилась кількість  інфікованих у Ганичах, Глибокому Потоці, Дубовому, Калинах, Красній, Лопухові, Солотвині та Руській Мокрій  і Німецькій Мокрій. А ось у селах Широкий Луг, Новобарово та Велика Уголька всі раніше виявлені хворі на Ковід-19 вже одужали, і поки що  не було зафіксовано нових випадків інфікування серед місцевого населення.

Однак хворих по району значно більше, адже не всі, у кого лікарі підозрюють коронавірус, проходять тестування. Одні – хворіють безсимптомно і є тільки носіями інфекцію, інші – навіть маючи направлення від сімейного лікаря для проходження ПЛР-тесту, відмовляються від тестування. 

Ніхто не може змусити людину здати біоматеріал та пройти тест на Ковід-19. Якщо недужий відмовляється пройти тестування, то лікар може тільки  рекомендувати пацієнту самоізолюватися, аби не інфікувати інших, - зауважує Тетяна Лебедєва.  

Також Тетяна Степанівна повідомила, що нині відбір біоматеріалів від пацієнтів для проведення ПЛР-тестування здійснюють 6 мобільних бригад по району, однак ближчим часом їх кількість буде збільшено. Оскільки бригади будуть також здійснювати відбір біоматеріалів від пацієнтів для проведення тестування методом ІФА. Медик зауважує, що  проведення ІФА-тестів на IgG дасть можливість отримати реальну картину щодо захворюваності на коронавірус, зокрема, дані про кількість людей, які перенесли Ковід-19 у легкій формі та виробили антитіла в організмі. А кількісний показник  імуноглобулін М (IgМ), який говорить про гостру фазу загострення,  дозволить лікарям більш виважено скерувати пацієнтів на ПЛР-тест та встановлювати діагноз «Ковід-19». 

Серед основних причин зростання кількості хворих серед населення Тячівщини Тетяна Степанівна називає недотримання протиепідеміологічних норм. 

Люди не хочуть дотримуватися карантинних  заходів. Вони не носять масок у громадських місцях, зовсім ігнорують цю вимогу в магазинах та на базарах,  не дотримуються дистанції та маскового режиму під час спілкування між собою, відвідують масові заходи, такі як: весілля, дні народження, хрестини, похорони, - зауважила медик. 

Також Тетяна Лебедєва каже: були  випадки, коли пацієнти, записуючись на огляд до сімейних лікарів, приховували від медиків те, що мають симптоми ГРВІ. Відтак, лікарі здійснювали прийом  таких недужих без засобів індивідуального захисту, тож ризикували інфікуватися. Непоодинокі випадки, коли люди, що мали б перебувати на самоізоляції, ігнорують рекомендації лікарів та продовжують відвідувати громадські місця. 
До прикладу, першого вересня у одному з населених пунктів району до школи пішла дитина, яка мала перебувати на самоізоляції і очікувати на результати ПЛР-тестування. Наступного дня з лабораторії прийшли результати тесту, які показали, що дитина інфікована. Ще у одній школі району Ковід-19 лабораторно підтверджено у одного педагога. Поки що школи на карантин не переведено. Вивчає ситуацію у цих навчальних закладах спеціальна комісія,  - розповідає   Тетяна Лебедєва.

Загалом, у районі наразі досить непогана картина з захворюванням на Ковід-19 серед дітей. Так, з 27 неповнолітніх, у яких з початку пандемії підтверджено лабораторно недугу, вже одужало 23. Продовжують хворіти 4 малолітні особи, ними опікуються лікарі обласної дитячої лікарні. 

Аби уберегти себе та рідних від небезпечної недуги,  Тетяна Степанівна закликає мешканців району бути свідомими та дотримуватися протиепідеміологічних норм: не відвідувати масові заходи (весілля, великі застілля), носити маску в громадських місцях, відмовитися від обіймів та рукостискань під час зустрічей зі знайомими, часто мити руки з милом. 

Л.Білак для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply