Депутати Тячівської райради звернулись до голови ОДА щодо скасування плати за транспортування газу

Депутати Тячівської районної ради, які приєднались до команди політсили «Рідне Закарпаття», звернулись до голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова щодо скасування плати за транспортування газу населенню.


«До нас постійно надходять звернення споживачів природного газу Закарпатської області стосовно необґрунтованості запровадження з 1 січня 2020 року тарифу за транспортування газу споживачам, введеного постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 7 жовтня 2019 року №2080 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП», що набула чинності 12 жовтня 2019 року та викликала суттєві негативні наслідки в соціальній сфері», – йдеться у тексті звернення. 

Люди кажуть: майже всі власники приватних будинків у сільській та міській місцевостях придбавали за свої особисті кошти труби для транспортування природного газу, самостійно сплачували за монтажно-пускові роботи з прокладання газопроводів, а тепер їх ще й змушують сплачувати додаткові кошти за транспортування газу. Це при тому, що влада напередодні виборів обіцяла своїм громадянам здешевлення комунальних послуг та послуг з газопостачання, а фактично ці послуги постійно дорожчають. Обурення споживачів викликане ще й тим, що вартість транспортування газу вираховується не з кількості спожитих споживачем кубометрів, а за незрозумілою формулою, нібито спираючись на споживання попереднього року. Доволі часто такі ж платіжки отримують споживачі, котрі ані в минулому, ані в теперішньому році газ не споживали взагалі, оскільки їх будинки ще не завершені будівництвом та не введені в експлуатацію, право власності на них не зареєстроване. 

Депутати-автори звернення наголошують: «необхідність сплати за розподіл (доставку) природного газу за підвищеними тарифами при нарахуванні плати за обсяги більші, ніж фактичне споживання газу, викликає об’єктивне соціальне невдоволення (особливо у випадках, коли фактичне споживання газу відсутнє, а платіжки за його розподіл надходять)».

«Беручи до уваги вищезазначене та з метою недопущення наростання соціальної напруги серед населення, а також усунення дискримінаційного впливу на діяльність непобутових споживачів природного газу (суб’єктів господарювання, установ та організацій бюджетної сфери), просимо Вас порушити дане питання перед Урядом України з метою запровадження дієвого механізму нарахування плати за розподіл (доставку) природного газу виходячи з фактичних обсягів його споживання», – звертаються до голови Закарпатської ОДА депутати з команди «Рідного Закарпаття».Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Читач - 14.09.2020 23:53:05 - 195.66.157.*** відповісти

    Ага і там відразу "прослезяться".

Коментувати новину Cancel reply