Швачка Галина Джуган з Тересви: «Прагну, аби мої вироби приносили людям радість»
9 вересня 2020 р.
3235
0
Талановита швачка та модельєр Галина Джуган з Тересви вже не перший рік дивує мешканців Тячівщини оригінальними виробами та нестандартними образами. Кожна річ, створена нею, має особливий характер і душу. Натхнення для творчості жінка черпає у навколишній природі та від самих замовників одягу. Пані Галина каже, що одяг – це не повсякденна обгортка, а важлива складова життя, адже кожна річ, яку одягає на себе людина, має підіймати настрій, захоплювати і робити власника щасливим.
Галина пригадує, що мріяла стати швачкою ще з дитинства, а надихнула її на це бабуся Галя, на честь якої і назвали дівчину.
Народилася і зростала Галина в місті Калмикія (Росія). Бабуся по татовій лінії була родом з Полтавщини. Саме вона привчала дівчину тримати у руці голку та управляти нею, а ще навчила цьому ремеслу й невістку, маму Галини. Окрім неї, у родині зростали ще дві дівчинки, однак тільки Галя продовжила справу бабусі та мами.
За швейну машинку я сіла в 4 класі. Це була стара механічна машинка з ручним управлінням. І з першого разу, на подив усім, прострочила рівненький шов. І це був знак, що я маю продовжувати справу своєї бабусі, - пригадує про перші спроби пані Галина.
Жінка каже, що від бабусі Галини успадкувала не тільки талант швачки, а й творчість, відчуття прекрасного, і, звісно, вміння смачно готувати, зокрема, традиційні полтавські вареники.
Згодом, вже у старших класах обдарованість дівчини помітила вчителька трудового навчання. На одному з занять праці вчили працювати за швейною машинкою, а оскільки Галя вже вміла шити, то швидко та акуратно зробила нескладний виріб. Роботу гідно оцінила вчителька й сказала, що у майбутньому з Галі вийде вміла кравчиня. Ці слова й підштовхнули дівчину до вибору професії.
Після закінчення школи Галина поступила до Ставропольського училища на спеціальність «Швачка-лаборант індивідуального пошиву». Закінчивши вуз, працювала у Ставропольському крайовому домі моделей. Тут жінка отримала безцінний досвід роботи у швейній індустрії, адже творила поруч з провідними модельєрами та художниками, багато чого перейняла від них. Колеги відмічали, що Галина дуже акуратна і точна у роботі, під час викройок та пошиву одягу враховує все до міліметрів. За це її труд цінили як роботодавці, так й замовники. Через 5 років роботи у Домі моделей, за сімейними обставинами, Галина Миколаївна повернулася до рідного міста. Однак швейну справу не закинула, а почала шити на індивідуальне замовлення для знайомих.
У 2008 році Галина переїжджає до Тересви, на батьківщину чоловіка. І тут настає черговий етап адаптації до нових реалій, нового життя.
Спершу я не знала чим буду займатися у Тересві. Тож вирішила робити те, що добре вмію – шити. Почала сама себе рекламувати знайомим та сусідам, пропонувала їм пошити якусь річ. І так все почалося. Пошила сукню одним знайомим, інші помітили і захотіли також обновку для себе. Поступово клієнтів ставало все більше і більше. Працювала я вдома за орендованою швейною машинкою, поки не змогла відкласти достатньо коштів, аби придбати власну, - ділиться спогадами Галина Джуган.
Аби заробити авторитет у клієнтів, Галина наполегливо та старанно працює. Каже, що речі, які вона шиє, завжди мають бути довершені, оригінальні та добре сидіти на моделі.
На Тячівщині я розкрилась як модельєр. Тут живуть витончені жінки, які мають хороший смак та вміють гарно і стильно одягатися. З такими клієнтами й у мене розправляються крила – і я натхненно створюю для них вишукані речі, - зазначає Галина Миколаївна.
Наразі замовлень у пані Галини чимало: просять зшити не тільки вечірні сукні чи ділові костюми жінки, а й бувало, що шила атрибути для церкви та навіть ряси для священників. Зокрема, роботи Галини прикрашають храм у Грушові, Бедевлянський та Кривський монастирі.
Багато замовлень виконувала й для дітей на свята, шила вечірні та випускні сукні для школярок, наряди для фотосесій, першокласницям до Першовересня – шкільні форми, шуби та пальта – для панянок. Однак основні замовлення – це все ж святкові сукні для чарівних леді та витончених дам.
Два роки тому жінка відкрила у центрі Тересви власний салон, тут не тільки можна на замовлення пошити будь-яку річ для гардеробу – від звичайної юбки до шуби, а й придбати тканини.
Я завжди мріяла мати власний салон з пошиття одягу, і аби у ньому можна було також придбати тканини. Довго не наважувалася і не знала, як його відкрити. І тільки після відвідин курсів, які веде Надія Церкуник, я зрозуміла, як і з чого маю починати свою справу, - розповідає Галина Джуган.
Пані Галину у всіх починаннях підтримують рідні – чоловік та донька з сином. Оскільки робота у жінки непроста та ненормована, то нерідко, коли мама занята пошиттям одягу, хатніми справами займаються діти та чоловік.
Буває, недошиті за день у салоні вироби забираю додому, де до пізньої ночі труджуся над замовленням, - розповідає кравчиня. – Аби було на чому шити вдома, то з салону забираю і швейну машинку, і викройки. І все це везу додому на велосипеді.
Жінка каже, що швейною справою почали цікавитися і донечка Вікторія та синок Віктор, навіть просять працювати за машинкою. І у обох це непогано виходить. Тож є надія, що започатковано бабусею Галею швейна справа буде продовжена майбутнім поколінням.
Крім того, Галина Миколаївна вчить цьому ремеслу й інших. Так, швачка ще рік тому взяла до салону в помічниці місцеву дівчину, навчила її всім нюансам швейної справи, і вже зараз учениця розпочала власну справу. А тижні два тому пані Галина почала навчати ще одну юнку, яка також допомагає швачці у салоні.
Галина Джуган зізнається, що майже всі її мрії вже здійснилися. Вона більше, ніж щаслива, що може реалізовувати задуми, творити для людей та ділитися з ними своїм світлом та любов’ю. Адже у кожну річ, яку створює, Галина вкладає частинку своєї багатої і щирої душі, тому одяг від Джуган не тільки якісний, комфортний та вишуканий, а й наповнений позитивною енергією. Тож носити його клієнтам одне задоволення.
Л.Білак для Tyachiv.com.ua
0 коментарів
Залиште Ваш коментар