Електромобілі, індексація аліментів та судових зборів – завершився сесійний тиждень у Верховній Раді

З 1 вересня стартував сесійний тиждень Верховної Ради України, участь у роботі парламенту взяли і народні депутати, лідери партії «Рідне Закарпаття» -Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк.

На цьому тижні Верховна Рада підтримала  електромобільні ініціативи Роберта Горвата – народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкти, які повинні дати старт будівництву електромобілів в Україні. Мова про зміни до Податкового та Митного кодексів задля стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні. Ініціатором законопроектів став народний депутат Роберт Горват. А співавторами – нардепи-лідери «Рідного Закарпаття» Василь Петьовка, Валерій Лунченко і Владіслав Поляк. Представляючи законопроекти у Верховній Раді, народний депутат Роберт Горват наголосив, що потенційний ефект запуску повномасштабного вітчизняного виробництва електромобілів – величезний.
 
Верховна Рада України  ухвалила також індексацію розміру аліментів – відтепер недобросовісні платники не зможуть уникнути зобов’язань виплачувати кошти на утримання дітей у повному обсязі. 
 
Протягом останнього часу популярність завоювали електрогіроскутери та інші портативні електротранспортні засоби. Ці засоби пересування стають  причиною чималої кількості ДТП, в тому числі і з людськими жертвами. Досі питання їх пересування в правовому полі врегульовано не було. Парламентарі у першому читанні ухвалили проект Закону, який регулюватиме статус учасників дорожнього руху, які пересуваються на портативних електричних транспортних засобах.  
 
Вирішували в українському парламенті і питання щодо визначення ставок судового збору. Законопроект усуває правову невизначеність, у зв’язку з якою громадяни повинні сплачувати судовий збір при оскарженні постанов Національної поліції. До слова: ставки судового  збору іноді є неспівмірними  зі штрафами, і як наслідок – громадяни не могли у суді захистити свої права.  
 
 


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply