На Тячівщині вшанували пам’ять захисників України (ФОТО)

Цього року 29 серпня вже вдруге на державному ріні вшанували День пам’яті захисників України. Цей день обрано тому, що саме 29 серпня 2014 року, в ході російсько-української війни під час Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де добровольці та військові виявили безпрецедентний героїзм, але й найбільшими стали втрати українського війська. За офіційними даними, 366 українських воїнів загинули, 429 отримали поранення, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти.

Символом дати є сонях – як згадка про соняшникові поля Донбасу, де сотні захисників України поклали свої життя на вівтар свободи та незалежності держави. Серед загиблих на російсько-українській війні – і герої з Тячвщини. Про них на батьківщині не забувають.

Найперше, у Тячеві провели жалобне зібрання біля меморіалу героям Революції Гідності. До заходу долучилися рідні загиблих бійців, представники районної та міської влади, учасники бойових дій на сході України, громадськість. Біля монументу встановили стенд з портретами героїв, які віддали життя у зоні російської окупації та агресії. Це тячівець Роман Козичко, Павло Дурунда та Віталій Бертолон із Буштина, Олександр Шимон та Володимир Цірик із Углі, дубівчанин Микола Федоришин.

Учасники мітингу-реквієму поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні, вклонились подвигу захисників української держави. Пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання.

Слово з нагоди пам’ятної дати мали голова ГО «Учасників революції гідності, ветеранів війни, волонтерів та добровольців «Єдність» Богдан Колодницький та начальник відділу освіти Тячівської міської ради, учасник бойових дій на сході України Станіслав Дерен.

Панахиду за воїнами, які віддали життя за Україну, відслужив священик Тересвянської греко-католицької церкви о.Юрій Пайтина.

Відтак з ініціативи ГО «Єдність» відбувся традиційний, вже четвертий за ліком, щорічний автопробіг за маршрутом Тячів-Буштино-Угля-Дубове до могил воїнів, загиблих на сході України. Тут священики відслужили панахиди, а активісти та рідні запалили лампадки пам’яті – герої живі, поки про них пам’ятають.
Фото – Валерій Попович, Наталія Маджара
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply