Вихідець із Тячівщини – європейський політик, юрист та футбольний меценат (ФОТО)

Мова піде про Едмунда Бачинського, громадсько-політичного діяча Підкарпатської Русі, мера Ужгорода на початку 1920-х років, міністра внутрішніх справ першого підкарпатського уряду у році, сенатора парламенту.

Народився він 1880 року у с.Калини (Alsokalinfalva) Марамороського комітату (нині Тячівський район) в сім’ї греко-католицького священика. Закінчив правничий факультет Будапештського університету. Став доктором права. Напередодні Першої світової війни працював на урядових посадах в .

В 1919 році повернувся до рідного краю, де займався правничою діяльністю, був суддею комітатського суду, а з 1922 року – мером Ужгорода.

З  по  роки обирався сенатором Чехословацького парламенту від аграрної партії. Очолював кооперативну спілку Підкарпатської Русі, видав брошуру «Кооперація на Підкарпатській Русі».Особливим захопленням Едмунда Бачинського був футбол. Він палко підтримував розвиток цього спорту в Ужгороді. 15 серпня 1925 року його обрали заступником голови місцевого спортивного клубу «Русь». В 1930-х очолив футбольну команду СК «Русь» – чемпіона Словаччини у 1933 та 1936 роках. Відомо, що на утримання своєї улюбленої команди він перераховував половину своєї сенаторської зарплатні.

У 1938 році був міністром внутрішніх справ у першому автономному уряді Карпатської Русі. Входив і до другого уряду, очолюваного Августином Волошином.

З кінця  року працював у , куди переїхав як міністр автономного уряду. Після окупації Карпатської України Угорщиною відійшов від політичної діяльності і працював адвокатом.

З приходом Червоної Армії в грудні 1944 року 64-річного Едмунда Бачинського заарештувало управління контррозвідки СМЕРШ  . Без суду він був етапований до м.  Сталінської області, де і помер від  в таборі для військовополонених на  в 1945 році. Досі не реабілітований.


Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply