Буштинка склала ЗНО з англійської мови на 198 балів

Випускниця Буштинської ЗОШ І-ІІІ стІрина Пейтер склала ЗНО з англійської мови на 198 балів, а з української – на 181, дещо менше балів – 173 – отримала на тестуванні з математики. Якщо високий бал на тестуванні з англійської мови для дівчини не дивина, то для отримання хорошого результату на ЗНО з української мови школярці довелось старанно та наполегливо готуватися.

Справа у тім, що 8 років Ірина жила та навчалася у Америці, тож англійською мовою володіє дуже добре. А ось українська мова, хоч і рідна для випускниці, однак фактично вона не вивчала її за кордоном, тож опановувати українську  граматику школярці довелось з нуля за один навчальний рік. Ірина переконує: 181 бал на ЗНО з української мови – то її найбільше цьогорічне досягнення.

 Про свої успіхи у навчанні,підготовку до ЗНО і не тільки, дівчина розповіла нашому виданню.

- На підготовку до ЗНОз іноземної мовивитратила всього кілька тижнів, проглянувши минулорічні тестові завдання, - зауважує випускниця.

І цього було достатньо, аби Ірина склала ЗНО на 198 балів. Адже вона вивчала англійську мову8 років безпосередньо у англомовному середовищі та американській школі.

Як розповідає випускниця, родом вона з Буштина ідо 9 роківнавчалася у Буштинському ліцеї. У 2011 році разом з родиноюпереїхала до передмістя Філадельфії.

- Приїхавши у США, я не вміла говорити англійською і знала тільки слова «yes» та «not», а також алфавіт. Тому спочатку я відвідувала спеціальні підготовчі уроки для вивчення англійської мови, що діяли при школі. За три роки я добре опанувала іноземну, то ж вже у 7 класі ці заняття мені не були потрібні. У Філадельфії навчалася до 11 класу, у випускний 12 клас вже не пішла, оскільки рік тому ми переїхали до України. Тож вже тут вирішила продовжити здобувати середню освіту, обрала Буштинську ЗОШ І-ІІІ ст., - каже Ірина.

До життя в Україні дівчина швидко адаптувалася, з’явилися нові друзі,а першого вересня з цікавістю поринула у навчальний процес вже в Буштинській школі.

Ірина розповідає, що спочатку їй важко було опановувати предмети українською мовою,  оскільки у США спілкувалась рідною мовою тільки з батьками, а у школі та у повсякденному житті використовувала англійську. Однак завдяки підтримці вчителів, навчання у Буштинській школі видалося цікавим та пізнавальним. Так, Ірина щиро вдячна директору школи Василю Михайловичу Серюзі, класному керівнику Ларисі Василівні Феєр, вчительці української мови та літератури Василині Дмитрівні Богачик та вчительці математики Ользі Іванівні Ковач, які всіляко підтримували нову ученицю та допомагали їй у навчанні.

- Вже на початку навчального року я почала посилено вчити українську мову, оскільки розуміла, що без ґрунтовних знань не складу ЗНО. Під час підготовки до тестів користувалася шкільним підручником, додатковою літературою, інформацією з інтернету. І звісно, багато чого навчилась на уроках української мови, які вела Василина Дмитрівна. Моя вчителька і у позаурочний час  ніколи не відмовляла мені у поясненні тої чи іншої теми. Також разом з Василиною Дмитрівною за два місяці до тестування індивідуально проглянули найважчі теми. Тож те, що я набрала 181 бал на ЗНО з української мови, є заслуга й моїх наставників, - каже випускниця.

Відчувала Ірина підтримку і рідних. Батьки створювали всі умови, аби їхня донька добре підготувалась до ЗНО.

Вчителі ж зауважують, що Ірина Пейтер  дуже старанна дівчина.

- Іринка – старанна та наполеглива дитина. Вона вчилась не задля оцінок, а задля знань. І відповідний результат – високі бали на ЗНО, - розповідає класний керівник Лариса Василівна.

Здібна дівчина мала хороші оцінки й у американській школі – 90-100 балів.

Каже, якщо порівнювати американську систему освіти з українською, то є значна різниця. До прикладу, у молодшій школі американські діти більше байдикують, ніж навчаються. А ось до учнів старших класів вже ставлення викладачів строгіше. Хоча кожен учень може обирати який рівень хоче опановувати з того чи іншого предмету. Так, є 1 рівень – легкий, 2 – середньої важкості та 3 – більш складний, де поглиблено викладають предмет.

На дозвіллі Ірина полюбляє читати англомовну художню літературу та подорожувати. Особливо приваблюють дівчину навколишні краєвиди Буштина.

- Жити у Буштині мені подобається. Це затишне селище, де все поруч: у магазин чи до подруги можна доїхати велосипедом, не є потреби у автомобілі чи громадському транспорті. І це дуже тішить, - ділиться враженнями Ірина.

А ще дівчина прагне  об’їздити всю Україну, аби відкрити її для себе.

У майбутньому Ірина мріє стати перекладачем. Наразі подала документи до Прикарпатського національного університетуім. В. Стефаника на факультет міжнародних відносин.

Тож бажаємо успіхів юній буштинці та здійснення мрій.


Л.Білак для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply