Посада бухгалтера: ключові вимоги і поради для успішного працевлаштування

Бухгалтерський, податковий облік вважають альфою і омегою господарської діяльності будь-якого підприємства. Для його ефективної роботи просто необхідні спеціалісти, які зможуть фіксувати дані про всі проведені фінансові операції, рух коштів, вчасно подавати правильно оформлені звіти та ін. Тому професія бухгалтера завжди актуальна на ринку праці і за умови правильного пошуку, грамотної самопрезентації знайти гідне місце можна навіть без досвіду.

Ключові вимоги до кандидата

Для успішного виконання посадових обов’язків бухгалтер повинен володіти певним набором професійних, особистісних якостей.

Базовий спектр завдань, які виконує спеціаліст:

 • ведення бухгалтерського обліку відповідно до національних положень;
 • складання, подання фінансової, податкової, статистичної звітності;
 • здійснення поточного контрою за правильністю нарахувань;
 • проведення аналізу бухгалтерського обліку та ін.
 • Фахівцю необхідно добре володіти законодавчою базою, оперувати профільними поняттями, бути відповідальним, уважним в розрахунках. Важливо спостерігати за змінами законів, не замикатися в собі, проявляти ініціативу. Посада вимагає прагнення до систематизації даних, точності, акуратності, високого самоконтролю. В більшості випадків працедавці шукають спеціалістів в віці від 23 до 45 років. Проте при умові правильного пошуку і грамотної самопрезентації робота бухгалтером доступна практично всім претендентам. Головне – завоювати увагу рекрутерів, які зацікавлені в тому спектрі професійних якостей, які пропонує кандидат.

  Як здобути прихильність працедавця на співбесіді

  Особиста зустріч з рекрутером в більшості випадків стає вирішальною щодо прийняття рішення про співпрацю. Щоб отримати бажане місце, важливо максимально зацікавити роботодавця, зробити чіткий, але не ненав’язливий акцент на професійних, особистісних перевагах.


  Перед співбесідою варто:

  • розробити і проговорити перед дзеркалом текст самопрезентації;
  • продумати тактику поведінки під час розмови;
  • психологічно підготуватись до нестандартних запитань (наприклад, причина зміни попереднього місця роботи, перелік негативних сторін характеру, помилок в роботі колишнього керівництва та ін.);
  • проаналізувати приблизні відповіді на найпоширеніші питання рекрутерів;
  • проглянути типи співбесід, тактики поведінки працедавців (це допоможе відчувати себе більш впевнено, бути готовим до різних варіантів розмови).

  Важливе значення має презентабельність зовнішнього вигляду претендента, його пунктуальність, темп мовлення, міміка. У нього, як правило, є лише одна можливість зацікавити працедавця і показати переваги перед конкурентами. Знайти актуальну інформацію про особливості успішного проходження співбесіди, практичні поради вийде в спеціалізованих, бізнес виданнях, на тематичних сайтах, профільних заходах (дні відкритих дверей, ярмарки вакансій, відкриті зустрічі з керівниками компаній).


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply