Нащадки австрійців: фільм про жителів Усть-Чорної здобув премію у Німеччині (ФОТО, ВІДЕО)

Стрічка розповідає про буденне життя-буття чотирьох родин пересічних усть-чорнянців. У мережі можна подивитися трейлер "Останніх австрійців". Незабаром фільм планують презентувати й на Закарпатті.

Кінофільм отримав головний приз "Німецької премії за музику до документального кіно 2020". Премію отримало тріо музикантів - Клеменс Біттманн, Крістіан Баканіч та Крістофер Франк.

Журі відзначило, що музиканти створили унікальний атмосферний супровід і не просто до ностальгічної мандрівки до одного з останніх "анклавів" монархії Габсбургів. Натомість їм вдалося відтворити вдалий синтез з цитування народних мелодій та потужної композиційної енергії.

Фільм створив австрійський режисер Лукас Пітшайдер. У 2016 році він випадково потрапив на Закарпаття і довідався, що тут у відірваному від цивілізації селі досі мешкають нащадки австрійців. Їхні предки були переселені з тодішньої монархії Габсбургів ще у 18-му столітті. Сьогодні німецькомовна громада налічує всього кілька десятків осіб, адже більшість ще у 1990-ті емігрувала до Європи.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply