У Нересниці попри значне зростання хворих на Ковід-19, місцеві не вірять у існування недуги

За останні три тижні у селах Нересниця та Підплеша різко зросла кількість недужих на гострі респіраторні захворювання. За офіційними статистичними даними Національної служби здоров’я України, станом на 8 серпня з початку пандемії на коронавірус у Нересниці захворіло 28 осіб, ще у 36 – підозрюють недугу.

Наразі одужали тільки дві особи.  На жаль, через ускладнення, спричинені Ковідом, двоє нересничан померли. У Підплеші підтверджено Ковід-9 у 7 мешканців, а 8 - мають підозру на недугу. Одна людина померла.

Якою сьогодні є епідеміологічна ситуація на території Нересницької сільської ради, говоримо з завідуючою амбулаторії загальної практики сімейної медицини Лілією Мазяк.

Зі слів Лілії Іванівни, наразі ситуація з захворюванням на гострі респіраторні захворювання серед мешканців Нересниці та Підплеші доволі напружена. Значно зросла кількість таких хворих за останні три тижні. Щоденно до сімейних лікарів звертається понад 10 осіб зі скаргами на слабкість, підвищену температуру тіла, кашель, втрату апетиту, відсутність смаку та нюху. У 3-4 таких недужих виявляють пневмонію. Огляд цих пацієнтів лікарі проводять у амбулаторії, у спеціальній окремій палаті.

Після проведення огляду назначаємо лікування та за погодженням з пацієнтом направляємо на ПЛР-тестування. Однак майже половина недужих з явними симптомами гострого респіраторного захворювання відмовляються проходити тестування. Люди не хочу вірити у те, що занедужали на Ковід-19, більшість переконує, що у них застуда. Погоджуються на тестування половина пацієнтів, у 90% протестованих лабораторно підтверджується коронавірус. Насправді ж хворих на Ковід-19 значно більше, - переконує Лілія Мазяк.

Лікарка каже, що перебіг недуги  в легкій формі спостерігається у молодих людей віком до 30 років. Ковід-19 викликає ускладнення у осіб, яким за 50 років, та які мають  супутні захворювань. Наразі 90 % недужих перебувають на амбулаторному лікуванні та на самоізоляції, 2 пацієнтів проходять лікування у спеціалізованих медзакладах.

Причиною такого стрімкого поширення Ковіда-19 на території Нересниці лікарка називає недотримання мешканцями  карантинних заходів.

- Мешканці Нересниці та Підплеші нехтують карантинними заходами, відвідують масові заходи та не вірять у існування вірусу, аж до тих пір, поки самі не занедужують. І навіть деякі хворі не погоджуються зі встановленим діагнозом «Ковід-19» та не хочуть проходити  ПЛР-тестування. Проте на 3-4 добу хвороби більшість таки починає розуміти, що у них не звичайна застуда, - зауважує Лілія Іванівна.

Аби не занедужати на Ковід-19, лікарка радить мешканцям району бути свідомими, дотримуватись карантинних заходів, уникати масових заходів, бо у іншому випадку епідеміологічна ситуація у регіоні ще не скоро покращиться.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Тячівщині за добу +29 нових випадків захворювання на COVID-19.


Л.Білак для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply