Секретарка Дулівської сільради працює на посаді вже 20 років (ФОТО)

Секретар сільської ради – це робота, ввірена людьми: почесно, але водночас надвідповідально. Секретар Дулівської сільської ради Наталія Кевешлігеті, юристка за фахом, двадцять років безперервно працює секретарем сільської ради.

Розповідає: вперше її обрали на цю посаду у 22-річному віці, коли була у декретній відпустці. Спочатку було нелегко, тож молода секретарка завжди дивувалася витримці деяких старших колегинь: як можна віддати цій роботі 20-25 років? Зараз же сама належить до когорти найдосвідченіших секретарів місцевих рад Тячівщини. Днями за багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток територіальних громад та активну участь у громадському житті Тячівщини Наталію Іванівну нагородили грамотою Тячівської районної ради. Ми розпитали «ювілярку» про особливості роботи та попросили поділитись думками про перспективи села.

Пані Наталіє, розкажіть, будь ласка, як розпочинали свою кар’єру у сфері місцевого самоврядування?

З 2000-го року сесією сільської ради з числа депутатів мене обрали на посаду секретаря сільської ради. Для мене це було кроком до самореалізації, адже то було у юному віці. Спочатку було важко, бо, чесно кажучи, і не знала всіх мешканців села. А потім налагодила контакти, організувала роботу з населенням. З часом прийшов досвід. Бо це така робота, якої вчишся на практиці.

Що входить у коло ваших обов’язків?

Оскільки населення села нечисельне – дві з половиною тисячі людей, обсяг роботи невеликий. Але оскільки зараз у штаті сільради немає ані діловода, ані помічників, то справ вистачає. Це і ведення сесій сільської ради, протоколів, реєстрація місця проживання, діловодство, реєстрація новонароджених та померлих, шлюбів. Виконую обов’язки і секретаря виконавчого комітету, а отже, згідно з законодавством, маю повноваження виконувати нотаріальні дії при сільраді.

Як вдається налагодити співпрацю з сільським головою та депутатами?

За 20 років успішно співпрацюю з третім сільським головою – спочатку був Іван Васильович Ковач, відтак Янош Яношович Данч, і зараз – Василь Антонович Майор. Колектив у нас дружній, і в депутатському корпусі є представники усіх установ села. Всі 14 депутатів – люди освічені, компетентні у своїй галузі, активно беруть участь у вирішенні всіх питань та проблем села. Це дуже важливо у прийнятті важливих рішень, адже все починається з рішення сільської ради.

Які зміни в селі за час вашої роботи вважаєте найбільш корисними? Що б хотілось покращити?

Радує, що в останні роки було багато зроблено щодо реконструкції та поточного ремонту дитсадка. Проведено поточний ремонт і у приміщенні сільської ради. Найбільш нагальна проблема – дороги, її вирішення у процесі. Хотілось би покращити умови в Дулівській АЗПСМ, яка розташована у пристосованому приміщенні, і є чимало незручностей. Сподіваємось, реформа медицини дозволить це реалізувати.

Що можете сказати про демографічну ситуацію в селі?

Демографічно ми не в мінусі, маємо приріст населення. Але, на жаль, еміграція впливає на чисельність населення. Кожного місяця люди виїжджають на постійне місце проживання за кордон. Покладаємо великі надії на створення ОТГ, щоб був стимул для людей повертатись додому. Бо зараз втрачаємо спеціалістів, робочі руки. Так, зараз, у зв’язку з карантином, заробітчани повернулися, але тільки через те, що не мають можливості виїхати за кордон. А коли будуть громади, всі села разом будуть працювати для розвитку громади.


У чому ще бачите перспективу розвитку Дулова?

Якщо би були програми підтримки для людей, які бажають розвивати зелений туризм, можна би було активізувати цю сферу. А поки немає можливостей… Хоча подивитися в нас є що – село розташоване у мальовничій місцевості – з одного боку річка, з іншого – ліс. Діє у селі народний історико-краєзнавчий музей імені Степана Вайди, де знаходиться чимало цікавих та вартих уваги експонатів, а біля входу на подвір’я установи розташований справжній танк.

Що дав Вам досвід роботи секретарем сільської ради, чому навчив?

Навчив, насамперед, впевненості у своїх силах, задіювати в роботі всі здібності та можливості.

Чи маєте намір і далі працювати у сфері місцевого самоврядування?

Налаштована працювати й далі, бо обожнюю свою роботу. Часто люди приходять не тільки за вирішенням особистих питань, а й як до психолога – розповідають про свої проблеми, негаразди у сім’ї. До кожного ставлюся з розумінням. 

Дякую за розмову.

P.S. Такими ж грамотами районної ради за багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування і виконавчої влади (понад 20 років) нагороджені ще троє секретарів сільських рад: Широколузької – Тетяна Василівна Мула, Кричівської – Любов Василівна Стойка, Руськомокрянської – Мар’яна Степанівна Худан.


Розмовляла Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply