Гра за правилами: виведення з тіні, сплата податків та обмеження

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроект №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів. У парламенті кажуть: законопроект ухвалили з метою, щоб в ігровій сфері все працювало легально, в тому числі і сплачувалися і податки.

 
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроект №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів. У парламенті кажуть: законопроект ухвалили з метою, щоб в ігровій сфері все працювало легально, в тому числі і  сплачувалися і податки.
  
  Протягом останніх 10 років, починаючи з 2009 року, коли гральний бізнес був заборонений,  але  чи не в кожному населеному пункті діяли нелегальні ігрові зали.

Жодна копійка податків від функціонування такого  азартного бізнесу не надійшла у Державний бюджет. Заборона функціонування грального бізнесу в Україні довела свою повну неефективність.

Втрати бюджету на забороні азартних ігор становили, за різними обрахунками, 3-5 млрд грн на рік або навіть більше. Тепер ці кошти додатково можна буде залучити до бюджету.

- Виведення ігрового бізнесу з тіні дозволить його контролювати: в ігрові заклади не допускатимуть осіб, які не досягли 21 року (за порушення -  жорсткі  фінансові санкції) 

-  Легалізація грального бізнесу дозволить унормувати розміщення гральних закладів, встановити вимоги до гравців та їх ідентифікації, встановити фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства України у сфері грального бізнесу тощо. 
- створюється реєстр осіб, хворих на ігроманію, - таким особам обмежать участь в азартних іграх від 6 місяців до 3 років.
Довідка: 
Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати в готелях з 3-5 зірками. Казино - в готелях категорії "п'ять зірок" з номерним фондом не менше 100 номерів (для Києва - не менше 150 номерів), заміських комплексах відпочинку загальною площею не менше 10 тис. кв. м. і спеціальних територіальних гральних зонах, створених за рішенням уряду.

Букмекерські пункти запропоновано розміщувати в готелях 3-5 зірок з номерним фондом не менше 25 номерів (для Києва - не менше 50 номерів), а також на іподромах.

Організаторами азартних ігор можуть бути винятково юридична особа-резидент України.

Серед іншого, організатори азартних ігор повинні забезпечити ідентифікацію гравця і відвідувача грального закладу. Те ж саме стосується гравців в інтернеті.

Організатори не повинні допускати до участі в іграх тих, кому обмежений доступ до них, а також тих, у кого виражена залежність
 Абсолютна більшість цивілізованих країн Західного світу, з певними обмеженням, легалізували гральний бізнес. 
Формальні заборони ні до чого не призводять: досвід цивілізованих країн доводить, що зменшити шкоду від грального бізнесу можна лише запровадивши його легалізацію з жорстким державним контролем.    
І ще: після того, як ігрові заклади працюватимуть легально, з дотриманням всіх правил, сплатою податків та обмеження доступу неповнолітніх та  залежних осіб -  відпаде потреба у «тіньових» домовленостей з правоохоронними органами та владою на місцях.

Тож, питання – кому невигідно грати за правилами? Тим, хто грав з цим у тіні. І мав величезні прибутки


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply