У Тячівській районній лікарні хворих на Ковід-19 третій місяць лікують без оплати НСЗУ

Вже третій місяць у Тячівській районній лікарні лікують хворих на коронавірусну інфекцію Ковід-19 без пакету медпослуг НСЗУ, тобто Національна служба здоров’я служби України не оплачує закладу цю послугу. Про це сьогодні повідомив директор КНП «Тячівська районна лікарня» Федір Яринич в актуальному інтерв’ю нашому виданню. Якою зараз є ситуація у лікарні та як медики справляються з навантаженням – про це та інше у відповідях керівника медзакладу.

- Федоре Михайловичу, скажіть, будь ласка, скільки пацієнтів з коронавірусною інфекцією госпіталізовано до лікарні?

- Станом на 6 липня до медзакладу госпіталізовано 65 хворих з підтвердженим діагнозом «Ковід-19» та підозрою на цю недугу. Більшість із них – мешканці сіл Тереблянської долини (Теребля, Дулово, Кричево, Буштино, Колодне, Угля). У вісьмох із них захворювання проходить у важкій формі, у 46 – середня форма важкості, 11 – поступово одужують. Двоє пацієнтів підключені до апаратів штучної вентиляції легень. Лише за вихідні госпіталізували 14 пацієнтів.

Загалом, з початку пандемії серед хворих із підтвердженим діагнозом «Ковід-19» було зафіксовано 6 летальних випадків.


- З кожним днем хворих більшає. Чи вистачає місць у лікарні?

- Кількість ліжок для госпіталізації хворих на коронавірусну інфекцію з 35 було перепрофільовано до 60, а зараз розширили до 105. Для цього в лікарні перепрофілювали 45 ліжок у неврологічному відділенні. Зараз іде мова про те, щоб створити умови обсервації для персоналу. Для цього, напевно, будемо переводити пацієнтів з кардіологічними, терапевтичними та неврологічними захворюваннями в інше відділення.

- Чи приймають хворих на Ковід-19 з Тячівщини інші медичні заклади?

- Ні, не приймають жодні. Проблемою залишається те, що до сьогоднішнього дня пакет послуг з лікування Ковіду-19 Тячівська районна лікарня від Національної служби здоров’я України не отримала. Вже третій місяць лікування хворих на коронавірус проходить за кошти інших пакетів послуг. А це великі суми, які йдуть і на засоби індивідуального захисту, і медикаменти, і кисень, якого зараз на добу використовуємо 18 балонів. Чекаємо на цей пакет, надіємося, що дадуть, але чомусь із цим затягують.

- Як лікарі справляються з навантаженням?

Дуже важко працювати у сьогоднішніх умовах, у захисних костюмах… Для надання медичної допомоги недужим створені чотири медичні бригади, до яких залучені по 2 лікарі. До роботи з пацієнтами з коронавірусною інфекцією залучено 98 осіб медичного персоналу, з них у бригадах працюють 8, а загалом 17 лікарів, 42 працівників середнього медичного персоналу та 28 – молодшого, 11 – інші.

У зв’язку з ситуацією у приймальному відділенні, де лікар перебуває на амбулаторному лікуванні, а 5 медпрацівників – на обсервації, зараз іде заміна лікарів за рахунок інших відділень. Для того, щоб утримувати нинішню ситуацію, використовуємо резерв і кардіологів, і невропатологів, і хірургів…

Користуючись нагодою, хотів би подякувати медикам лікарні за те, що проявляють усі свої можливості і сили для надання допомоги пацієнтам.  


– Чи є медики, які наразі проходять лікування від Ковіду-19 у стаціонарі Тячівської лікарні?

– Так, на лікуванні перебувають троє медиків району, зокрема, двоє медпрацівників лікарні, один з іншого медзакладу. Їх стан – середньої важкості.

– Як працюють мобільні бригади лікарні, що здійснюють забір для ПЛР-досліджень?

– У лікарні створені дві мобільні бригади,  до складу яких входять лаборанти і водії. З початку пандемії вони взяли 750 матеріалів для ПЛР-тестів, з них 420 – за червень. Станом на сьогодні ми ще очікуємо результати більше 130 ПЛР-тестів. Це ще одна проблема – їх дуже довго доводиться чекати, іноді і сім днів. Їх здебільшого роблять в Ужгороді, а частину – у Києві. Є нагальна потреба відкривати регіональну ПЛР-лабораторію, тому що затягування процесу ускладнює нашу роботу.

– Чи можете спрогнозувати: як ситуація з захворюваністю на Ковід-19 розвиватиметься надалі?

Якщо населення не усвідомить небезпеки, думаю, ця хвиля скоро не закінчиться. Люди вже тоді бачать реальну ситуацію, коли або самі потрапляють до лікарні, або їх родичі, близькі. А зараз бачимо, що на вулиці немає жодної настороженості з цього приводу.  
 
- Дякую за розмову.


Інтерв’ю вела Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua






 





Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Бодя - 10.07.2020 1:21:24 - 195.66.156.*** відповісти

    Лікуються люди за свої гроші ліків не вистачає.в лікарні видають 1 капельницю а потрібно 3 люди мають самі купувати.Це проблема

  • Лариса - 07.07.2020 14:23:52 - 31.41.91.*** відповісти

    Вот чорт!!!! У нас хворіти почали не більше місяця назад. До того були дуже поодинокі випадки, і людей в Ужгород відправляли. Пан Яринич як дихне- так брехне!!!!!

Коментувати новину Cancel reply