Прийшло тепло: на Тячівщині селяни активно заготовляють сіно

Цьогоріч початок літа був досить прохолодний та дощовий, а відтак – селяни розпочали сінокоси значно пізніше, ніж зазвичай. Люди кажуть, навіть зараз, коли сонечко припікає, заготовляти сіно досить складно. Адже на зміну спекотним дням приходять дощові ночі. Тож, аби уберегти від промокання зів’ялу траву, треба добре потрудитися.

Загалом же, дощові травень та червень посприяли тому, що травичка добре підросла. Однак у деяких господарів проливні дощі стали й причиною тому, що трава потолочилася чи згнила.

Тож поки світить сонечко, час активно заготовляти сіно на зиму.

Як розповідають селяни, аби прогодувати одну корову, треба заготовити до 3 тонн сіна на зиму, а якщо худоба не випасається влітку, то необхідно і більше сухої трави. Зазвичай, якщо травичка виросла висока та густа, то для заготівлі однієї тонни сіна  треба скосити 30, а то й 50 соток наділів. Тож спочатку селяни скошують поля, що ближче до домівок, а вже у липні чи на початку серпня косовицю розпочинають на високогірних сінокісних наділах. Ближче до осені власники худоби беруться за заготівлю отави – скошують траву, що вдруге проросла за літо.

Нині заготовка сіна – це не просто великий труд, а й значні затрати. Ба більше, іноді витрати на косовицю перевищують вартість готового сіна. Адже іноді господарям доводиться й винаймати робочу силу за гроші. Однак для великих сімей, де вистачає робочих рук, заготівля сіна – справа виправдана. А буває, що господарям заготовляти сіно допомагають сусіди чи родичі. Таким чином помічники заробляють молоко чи молочні продукти, якими згодом з ними діляться власники худоби.

З кожним роком у селах району стає все менше справжніх господарів, які, попри непрості будні, продовжують справу своїх предків та дозирають корівок.


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply