Спорт та мисливство – дві грані життя Степана Монича (ФОТО)

30 червня святкує славний ювілей – 70-ліття вчитель фізкультури Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1 та голова Дубівської ПМО Степан Золтанович Монич. Все своє життя Степан Золтанович присвятив двом галузям – педагогіці та мисливству.

Народився Степан Монич у Дубовому 30 червня 1950 року в сім’ї Мілана-Золтана та Орони. Батько працював головним бухгалтером у сільській раді, а мати поваром та вела домашнє господарство. У сім’ї Моничів було двоє дітей - старша Марія та молодший Степан.

Ріс допитливим та енергійним хлопцем, полюбляв грати на музичних інструментах, навіть був учасником самодіяльного колективу при ЗВВО. Також у шкільні роки проявився хист юнака до спорту – грав у юнацькій сільській футбольній команді.  Тож, закінчивши школу, у 1967 році вступає до Кам’янець-Подільського педінституту  на факультет фізичного виховання. Після закінчення вузу повернувся до рідного Дубового, у місцевій школі починав викладати фізкультуру. Разом з тим, впродовж більше 10 років – з 1977 по 1987 роки – Степан Золтанович  працював тренером у Тячівській ДЮСШ, виховав з десяток майстрів спорту. 

Степан Золтанович пригадує, що у 1979 році вперше на базі школи організував всесоюзний турнір з настільного тенісу. Тоді до Дубового приїхало чимало команд з усіх куточків тодішнього Радянського Союзу. Бронзові медалі для нагородження переможців на замовлення Степана Монича було виготовлено на ЗВВО. Їх досі зберігає фізкультурник, як згадку про ті часи.За 50 років педагогічної діяльності Степан Монич організував та провів чимало турнірів з настільного тенісу. Він був і залишається здібним учителем фізкультури, який зумів розкрити талан та потяг до спорту у великої кількості вихованців. Виховав гідну зміну -  10 його учнів обрали професію вчителя фізкультури й нині продовжують справу наставника.А у вільний час займається Степан Золтанович мисливством. Ось вже 40 років він є незмінним головою Дубівської ПМО. Він разом з ще 35 мисливцями опікуються лісовою зоною поблизу селища. У високогір’ї чоловіки не тільки відловлюють хижаків, а ще і допомагають лісовим мешканцям пережити холодні зими: заготовляють сіно, кормові віники, майструють годівниці та солянці.Любов до природи Степану Золтановичу передалася від його діда Золтана, який був лісничим у Синевирській Поляні ще у 30-х роках минулого століття. Від діда у Степана Монича навіть збереглись тогочасні газети про мисливство у Карпатах. Каже, що це безцінний спадок. Полюбляв мисливство й батько Степана – Мілан-Золтан Монич.На обійсті Степан Монича розгорнувся цілий міні-музей мисливству. Тут і трофеї господаря – череп ведмедя та шкіра вовка, мисливська зброя, чимало вирізьблених скульптур на відповідну тематику та картин. Всім цим Степан Золтанович ревно опікується та дорожить.

Іменинник переконує, що поки що ні педагогіку, ні мисливство не має наміру полишати. Адже робота з дітками дає йому наснагу, а мисливство – це віддушина і єднання з природою.З нагоди славного ювілею односельці, колеги та друзі щиро вітають Степана Золтановича та бажають йому бути до 100 років таким же енергійним та позитивним. Міцного здоров’я та здійснення мрій. Л.Білак для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply