Тячівець створює рослинні скульптури топіарі та вирощує мініатюрні дерева (ФОТО)

Мистецтво фігурної обрізки дерев та кущів топіарі стало улюбленою справою тячівця Володимира Сорокіна. Займається нею вже з десяток років, досяг неабиякої майстерності і здобув репутацію знавця свого діла. Хоча й навчався всьому самотужки.

Майстер розповідає: любить природу, тому намагається більше часу проводити в околицях міста, на риболовлі, а на день народження просить друзів дарувати йому рослини. Тому й робота з зеленню на свіжому повітрі по-особливому йому близька.

Фігурною обрізкою дерев пан Володимир зацікавився після перегляду кіно за мотивами творів англійської письменниці Агати Крісті про детектива Еркюля Пуаро, сюжети якого часто розгортались на фоні бездоганно підстрижених насаджень. Вирішив спробувати зробити щось подібне у себе на подвір’ї і попросив у знайомого кущоріз. Відтоді ця справа настільки сподобалась майстру, що стала його улюбленим захоплюючим заняттям. Чотири роки він обрізав дерева і на вулицях і площах Тячева, працюючи при міськраді. Згодом перейшов на власні заробітки. А зараз ще й трудиться техпрацівником у Тячівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

На брак замовників на фігурну стрижку зелені Володимир Сорокін не скаржиться – його запрошують мешканці не тільки Тячева та району, а і сусідньої Хустщини. Постійні клієнти вже не раз пересвідчились: майстер виконає роботу віртуозно і якісно. 

Подвір’я свого будинку та територію навколо нього умілець перетворив на міні-ботанічний сад, де втілює флористичні фантазії та експерименти – не тільки в мистецтві топіарі, а і китайському бонсай – вирощує дерева в мініатюрі.

Нещодавно чоловік захопився новим віянням – в’єтнамським мистецтвом створення мініатюрних пейзажів хоннонбо, в якому поєднуються вода, каміння та рослини. Автор каже: рослинні композиції не копіює, а створює власні. Тут і ломикамінь, що росте просто у стовбурі дерева чудернацької форми, і вирощені у горщиках пагони дуба, клену, вирощені з насінин, гінкго білоба, і квітучий рододендрон Нова Зембла, гібіскус трав’янистий, вереск та навіть декоративні едельвейси, привезені з далекої Киргизії, і багато інших – справжній ботанічний міні-сад. Довкола будинку увагу перехожих мимоволі привертає зелений живопліт у формі хвиль.

«Це не просто ландшафтний дизайн, а мистецтво, яке повсякчас потребує рук, бо якщо хочеш, щоб рослина гарно виглядала – необхідно виконати три стрижки на сезон – з ранньої весни до осені. Електроінструментом такого не зробиш», – каже пан Володимир. 

Майстер може надати дереву будь-яку форму – куба, шарів, пірамід, спіралі, за умови, якщо вона підходить до структури рослини. Для цього в його арсеналі є десяток різних кущорізів. 

«Мені це дуже подобається, а головне – подобається людям», – ділиться Володимир Сорокін.

Тячівець каже: обрізка зелених насаджень – це не тільки естетичне задоволення, а ще й користь для здоров’я: кожна рослина має свій цілющий аромат – ось і ароматерапія, а голки хвої поколюють руки, як під час голкотерапії. Тому майстер працює без рукавиць, сповна використовуючи лікувальний ефект від процесу.

Хоча раніше, бувало, не надто переймався власним здоров’ям. Але зараз, коли має заняття до душі, каже: щоб спостерігати за ростом висаджених дерев, треба довго жити. У вільний від роботи час майстер споглядає свої творіння, які тішать око, радують душу, сповнюють життя гармонією та сенсом.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

5 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • Вячеслав - 31.10.2020 10:28:34 - 83.220.239.*** відповісти

  Володя а можна ваш номер телефона як звамы звязатыся.

 • Ярослав. - 17.06.2020 13:09:25 - 37.73.143.*** відповісти

  Дядя Вова,дай Бог Тебе здоров я!Так держать!

 • Svitlana - 16.06.2020 20:59:20 - 194.228.79.*** відповісти

  Молодец Владимир, золотые руки, приятно посмотреть.Здоровья тебе и успехов.

 • Вячеслав - 16.06.2020 18:17:19 - 46.216.120.*** відповісти

  Володя молодец. Приятно узнать и увидеть твоё увлечение. Приеду зайду посмотреть. Здоровья тебе и успехов.

 • Вячеслав - 16.06.2020 18:13:35 - 46.216.120.*** відповісти

  Володя молодец. Приятно узнать про твоё увлечение. Приезду посмотреть. Здоровья тебе и успехов.

Коментувати новину Cancel reply