Тересвянці висадили сакури у сквері в центрі селища (ФОТО)

У Тересві триває реконструкція скверу з обеліском пам’яті односельців, які загинули під час Другої світової війни.

Тересвянці кажуть: давно мріяли про те, щоби облагородити територію довкола меморіалу пам’яті 24 загиблих воїнів-тересвянців, адже до цього часу вона була у вкрай занедбаному стані. А ще – посадити тут сакури, що нарівні з мешканцями інших закарпатських міст щовесни милуватись їх красою. 

З проханням щодо реконструкції скверу до Тересвянської селищної ради звернулось кілька сімей корінних тересвянців – щоб віддати шану землякам, які загинули в роки Другої світової війни. І влада пішла назустріч.

Як розповідає Тересвянський селищний голова Василь Олексій, проект реконструкції скверу був розроблений раніше, однак за браком коштів у зв’язку з реалізацією інших пріоритетних проектів (реконструкція ДНЗ «Веселка», асфальтування вулиць) задум вдалося реалізувати лише цього року.

Наразі сквер упорядкували, оновлюють і сам монумент. Втім, у зв’язку з карантином весь обсяг роботи не встигли завершити до 9 травня, як було заплановано.

За проектом, біля обеліска ще буде встановлено хрест, десять лавочок для відпочинку, сміттєві урни. А ще є ідея на меморіальних дошках увіковічнити імена близько 300 людей родом не з Тересви, але які були ветеранами війни і в різні періоди жили у Тересві.
Загальна кошторисна вартість проекту – близько 500 тис. грн.


До ініціативи тересвянців долучився народний депутата України Василь Петьовка, який надав для озеленення скверу 16 саджанців сакур.

Деревцята висадили представники місцевої влади, громадські активісти, освітяни, небайдужі мешканці селища – зокрема, заступник голови Тячівської районної ради Ігор Грабарь, Тересвянський селищний голова Василь Олексій, помічник народного депутата Василя Петьовки Степан Тулайдан, громадський активіст Василь Бенчак, голова ГО «Злагода» Марія Цимбаліста, завідувач ДНЗ «Веселка» Єлизавета Кошілка, заступник директора Тересвянської ЗОШ І-ІІІ ст. Наталія Данилюк, Володимир Богачик, Іван Бринзяник, депутат селищної ради Василь Глеба, начальник відділу культури РДА Василь Гудак та багато інших.

«На душі сьогодні по-особливому святково, бо для нас це історична подія. Дуже вдячні народному депутату Василю Петьовці за такий подарунок, який буде радувати тересвянців десятки років», – кажуть жителі селища.

Після завершення усіх робіт планують провести урочисте відкриття оновленого скверу.

Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

3 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Володимир - 14.05.2020 22:18:49 - 195.66.157.*** відповісти

    Велике спасибі Вам за все що Ви зробили для рідної Тересви низький уклін і Божої благодаті так тримати\

  • Оля - 14.05.2020 18:13:52 - 77.111.244.*** відповісти

    Молотці Тересвяни добру справу зробили,там дійсно був гадюшник .

  • Стьопа - 14.05.2020 12:55:13 - 91.195.157.*** відповісти

    Ко не мав роботи та ішов фотькатися)))

Коментувати новину Cancel reply