Оригінальні вазони з цементу виготовляє мешканка Калин (ФОТО)

Зовсім недавно Любов Кричфалуши з Калин захопилась виготовленням вазонів, капшо та різних форм горщиків для квітів з цементу. І за рік роботи має вже цілу колекцію оригінальних виробів. Тепер її саморобні вазони не тільки доповнюють екстер’єр та інтер’єр власної оселі, а й стали прикрасою домівок родичів та друзів майстрині.

А почала виготовляти горщики Любов Юріївна після виходу на пенсію. Каже, раніше через постійну зайнятість ( а працювала і на ЗВВО, і продавцем, спробувала й заробітчанський хліб) було не до творчості. Коли ж вийшла на пенсію, то з’явилося багато вільного часу, а звичка бути у постійному русі підштовхнула жінку до дій. Пригадує, що якось натрапила у мережі на майстер-клас з виготовлення горщиків з цементу, тож вирішила  спробувати й собі зробити оригінальну річ. Так і почала працювати з цементом та перетворювати будівельну сировину в художній виріб.

Жінка розповідає, що над першими горщиками працювала довго й старанно, а з часом, як кажуть, набила руку, і вже процес пришвидшився. Однак і зараз для виготовлення одного вазону, залежно від складності, необхідно витратити більше тижня.

Майстриня пояснює, що найбільше часу йде на те, аби цемент, якому надають форму горщика, засох. Кожен прошарок цементу має вистояти від 1 до 2 днів, а для міцності виробу жінка наносить аж три такі шари. Тож тільки для надання форми виробу необхідно 4-6 діб, ще день-два потрібно майстрині, аби розфарбувати виріб, прикрасити квітами чи орнаментом.

І саме декорування вазонів найбільше приносить їй втіху, адже це творчий процес, де майстриня може втілити свою фантазію. За допомогою пензля та фарб, а також підручних матеріалів на горщиках з’являються яскраві квіти та витончені візерунки.

Жінка переконує, що всі її вироби – як садові горщики, так й вазони для хатніх рослин - прослужать довго. Адже виготовлені з міцного матеріалу та з любов’ю.Л.Білак для Tyachiv.com.ua
 


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply