Бенкет під час чуми - в.о. губернатора Закарпаття Гетьманенко втридорога купує костюми і респіратори для медиків (ДОКУМЕНТ)

18 березня 2020 відбулося засідання позачергової сесії Закарпатської обласної ради. Передувало цьому розширене засідання профільної комісії обласної ради з питань бюджету та з питань охорони здоров'я, де було вирішено терміново скликати засідання обласної ради.

На порядку денному стояло важливе питання - боротьба з можливим поширенням коронавірусу  та виділення коштів на захист медперсоналу закарпатських лікарень та  боротьбу з епідемією в цілому, інформує begemot.media.

Тоді в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетьманенко повідомляв, що за останні дві доби провели ряд зустрічей, щоб оптимізувати обласний  бюджет і акумулювати кошти на боротьбу з епідемією.

Депутатський корпус обласної ради показав єдність в цьому питанні, а потім, рішенням обранців було підтримано виділення близько 154 млн. грн. коштів на «Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Закарпатської обласної ради на 2020 року - 2021гг.» (135 млн 749 тис грн.) і «Комплексну програму розвитку цивільного захисту Закарпатської області на 2020 року - 2024 рр.» (18 млн грн).

Виявилося, що під керівництвом Олексія Гетманенка, ці закупівлі здійснюються непрозоро і за завищеними цінами - йдеться про розкрадання мільйонів гривень обласного бюджету, який формується з коштів платників податків!

Так, в листі Олексія Гетманенка зазначено про укладення договору на закупівлю деяких захисних засобів за наступними цінами.

• Захисні щитки в кількості 980 одиниць - 185 грн / шт;
• Респіратори 88 334 одиниць - 95.7 грн / шт
• Костюми біологічного захисту / комбінезони 57 020 одиниць - 440 грн / штПростий аналіз цін на таку продукцію вказує на суттєві махінації і можливе присвоєння бюджетних коштів. Наприклад, Закарпатська ОДА закуповує респіратори по 95.7 гривень, при тому, що ринкова ціна респіраторів типу ffp2 з клапаном у будь-якого постачальника стартує з 60 гривень.

Наприклад, «Ринок Covid-19» пропонує такі ж респіратори за 63 грн при замовленні від 200 одиниць, а оскільки Закарпатська ОДА замовила велику партію, то ціна була б значно меншою.Закарпатський журналіст і волонтер Віталій Глагола повідомляв в ФБ, що купував ffp2 в аптеці «Подорожник» за 60 гривень!

Виходить, що в.о. губернатора переплатив 35.7 грн на одній штуці, тому мінімальні зловживання на партії складають - 88 334 шт * 32.7грн = 3 мільйона 153 тисячі 523 гривні!

Костюми біологічного захисту ОДА закуповує по 440 грн, медичний ринок України пропонує їх в середньому по 200 гривень при замовленні всього від тисячі одиниць.

На сторінці «Ринок Covid-19» захисні костюми пропонуються по 214 гривень, а одноразові комбінезони по 149 грн при замовленні 30 шт.

З документу за підписом Гетьманнка не зрозуміло чи йде мова про комбінезоні або про костюм.

Закарпатські волонтери ж повідомляють, що замовляють одноразові костюми по 150 гривень.Чому тоді Закарпатська ОДА переплачує 290 грн на одиницю товару?

Потенційні зловживання на костюмах захисту становлять - 57 020 костюмів * 290 грн = 16 мільйонів 535 тисяч 800 гривень!

Далі - як повідомляє на своїй сторінці в соцмережі Віталій Глагола, захисні щитки закарпатські волонтери закуповують в середньому по 100 грн, Закарпатська ОДА оптом  - по 185 грн.

На партії 980 шт. захисних щитків потенційні зловживання становлять - 83 тисячі гривень.

За цим кабальними договорами ОДА вже провела попередню оплату за 980 захисних щитків 24 650 респіраторів і 16 962 захисних костюмів.

При зазначених вище переплати, з листа губернатора виходить, що Олексій Гетьманенко і Департамент охорони здоров'я Закарпатської ОДА вже здійснили оплату зі зловживаннями на 5 мільйонів 880 тисяч гривень!

Контрагент Закарпатської ОДА - ТОВ «Медичний центр« Гудмедікал »зареєстрований в місті Ужгород, вулиця Льва Толстого, будинок 27, офіс 2. Код ЄДРПОУ - 39896082.Однак і на цьому Закарпатська ОДА не зупинилася. Як випливає з оприлюдненого на сайті zakupki.prom.ua тендеру, облдержадміністрація вирішила закупити шість апаратів штучної вентиляції легенів за космічну суму в два мільйони гривень!Наприклад, Білоцерківська міська лікарня №3 закуповувала апарати штучної вентиляції легенів загального призначення для інтенсивної терапії всього за 634 766 гривень!Кожен такий придбаний апарат - десятки врятованих життів закарпатців. Виходить, що за витрачені 12 мільйонів гривень Олексій Гетьманенко міг придбати не шість, а цілих 19 апаратів.

З рентгенами ситуація не краща. На Закарпатті оголошено тендер на п'ять рентген за 10 мільйонів гривень.Інші області закуповують такі апарати трохи більше ніж за півмільйона гривень.Тривогу бив і депутат Закарпатської обласної ради Віктор Русин, однак правоохоронці і керівництво ОДА його так і не почули.Зрозуміло, що Олексій Гетманенко був тимчасовим керівником Закарпатської області, тому , очевидно, усвідомлюючи цей факт, разом з іншими чиновниками вирішив здійснити дембельський акорд у вигляді розкрадання мільйонів гривень бюджетних коштів.

Нагадаємо, що на сьогодні в Закарпатті зафіксовано 110 випадків зараження ковід-19, четверо людей загинуло. Часткова відповідальність за таку ситуацію лежить на тимчасовому керівництву області, адже в той час, як люди сидять на карантині  без грошей, ОДА влаштувала справжній бенкет під час чуми.

Думка авторів публікації:


Варто також нагадати, що закарпатські медики постійно скаржаться на відсутність захисних засобів, а місцеві волонтери збирають по кілька гривень від жителів області, щоб забезпечити медиків необхідним захистом. Таку спадщину залишає Олексій Гетманенко майбутньому губернатору Олексію Петрову, якого днями в Ужгороді представить сам Президент України Володимир Зеленський. Сподіваємося, що гарант Конституції підніме це питання перед керівництвом ОДА і правоохоронними органами.

Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Ярослав - 16.04.2020 8:05:25 - 37.55.119.*** відповісти

    Мародерство! Але чому дивуватися? Чи це вперше?

Коментувати новину Cancel reply