Карантин у Рахові: надія є? (ФОТО)

Ось уже декілька днів як Рахівщина живе в умовах карантину. В районі закриті всі школи та дитсадочки, заклади громадського харчування і точки продажу товарів (окрім продуктових крамниць, аптек й АЗС). Чи змінилися щоденні звички рахів'ян та як містяни намагаються боротися з коронавірусом?

Вулиці скидаються на пустку. Там, де ще недавно вирувала торгівля, де сотні людей щодня купували товари, сьогодні немає нікого. Речовий ринок в Рахові зачинений. Поблизу працює тільки продуктовий магазин. Продавчиня в захисній масці та рукавичках. А в саму крамницю запускають лише по декілька людей. Інші ж покупці чекають на вулиці, і наймаються тримати відстань один від одного.

Більше руху на центральні вулиці Миру. Хоча людей значно менше, ніж спостерігалося в попередні дні, та дорожній рух доволі пожвавлений. Біля доріг багато припаркованих автомобілів. Можливо, так рахів'яни намагаються мінімізувати своє перебування на вулиці?


Йдемо до однієї з центральних аптек. Всередині двоє покупців, але надворі стоїть жінка, тому займаємо чергу за нею (на безпечній відстані). Пані одразу ж починає розповідати, як їй страшно із тієї ситуації, що склалася. Каже, що постійно миє руки з милом, виходить з дому тільки за продуктами, але все одно лячно, бо з-за кордону повернулося багато людей, які карантину взагалі не дотримуються.

А ще жаліється, що ніде не може знайти масок. Ось уже дві аптеки обійшла, але все розкупили.

Черга рухається. Ми біля каси. Питаємо маски. У відповідь: «Немає». Не виявилося в аптеці ні антисептику, ні спирту, ні, навіть, гліцерину. Аптекарка каже, що все розкупили ще пару днів тому.

Така ж ситуація і в інших аптеках Рахова. Ми були в чотирьох, і в жодній не виявилось ні захисних масок, ні антисептиків. У одній із аптек нам говорять, що маски мають бути завтра. А антисептиків поки не очікується.

Тишу в центрі міста порушують гучномовці. Раніше з них лунала музика, та сьогодні звучать звернення до мешканців, в яких просять не виходити на вулицю без нагальної потреби й уникати місць скупчення людей. Перехожі по різному реагують на такі повідомлення. Дехто іронічно посміхається чи закочує очі. А дехто пришвидшує ходу і намагається якнайшвидше дістатися безлюдного місця.

Сьогодні в нас склалося враження, що до людей нарешті почало щось доходити. Бо ще декілька днів тому в центрі міста можна було побачити купу підлітків та жінок із дітьми, а зараз і близько такого немає.

Нам здається, що рахів'яни, які були на вулицях, були там не просто так, а дійсно із якоїсь потреби. Хтось мусив йти на роботу, хтось за ліками чи продуктами. Багато людей було в масках. А ті, хто й був без них, намагався триматися від інших якнайдалі.

Ми дуже сподіваємося, що люди нарешті починають розуміти свою відповідальність. Що починають хоча б трішечки обмежувати себе у спілкуванні з іншими. Що намагаються більше залишатися вдома, а в громадські місця виходити в захисних масках.

Рахівчани мусять зрозуміти, що вони тепер відповідають не тільки за власне здоров'я, а і за здоров'я своїх рідних, друзів, колег, сусідів та простих людей, які ходять поруч. Адже Ви можете і не помітити у себе симптоми коронавірусу. Але для людей старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, Ви можете принести смерть.


Бережіть себе та залишайтеся вдома!Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply