Вчителька з Тернова стала призеркою обласного туру конкурсу «Вчитель року-2020»

Нещодавно у м.Ужгород пройшов регіональний тур всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2020». Цьогоріч учасники змагалися в п'ятьох номінаціях: «Зарубіжна література», «Хімія», «Історія», «Образотворче мистецтво» та «Початкова освіта».

За підсумками випробувань однією з кращих освітян краю стала конкурсантка з Тячівського району – третє місце в номінації «Початкова освіта» посіла вчителька початкових класів Тернівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Наталія Петрівна Церкуник. Під час випробувань тернівчанка вразила журі не лише високим рівнем педагогічної майстерності, а й творчим підходом до роботи.

Під час урочистої церемонії нагородження призерку відзначили дипломом та грошовою премією. Ми розпитали Наталію Церкуник про те, як відбувався конкурс та чим збагатив цей досвід.

– Наталіє Петрівно, розкажіть, будь ласка, детальніше про ці освітянські змагання.

–  У конкурсному випробуванні педагогів країни «Учитель року-2020» боролись кращі у професії. Змагання були нелегкими, але цікавими, а досвід, отриманий за цей час є неоціненним.

– Поділіться, як Ви готувались до змагань?

– Підготовка тривала більш, ніж півроку. Спочатку був районний відбірковий тур, де з восьми учасниць стала переможницею. Потім – підготовка до другого етапу на обласному рівні – збір матеріалу, тестування нових інструментів, недоспані ночі… Все це після роботи, у позаурочний час.

– А як проходив обласний тур?– За звання кращих боролись 12 учасників – справді сильних та достойних педагогів з усього Закарпаття. У фінал вийшли лише 5 учителів. Три дні, упродовж яких проходив конкурс, були дуже важкими. У перший день кожен з 12 учасників давав майстер-клас.

Прослухавши їх, ми здобули величезний досвід. Також були тестові завдання. Наступного дня фіналісти мали підготувати проектну роботу. Мені, до прикладу, дісталася проблема «На ваш погляд, від кого залежать очікувані результати Нової української школи? Чи будуть вони позитивні? Доведіть». Також у цей день конкурсантам, які увійшли до п’ятірки кращих, вручили конверти з темою уроку та класом, де його слід було провести. Відтак разом з директором ми переїхали до потрібної школи, де знайомилися з учителем та учнями. Мені дістався НВК «Престиж» – дуже гарна школа, де за програмою «Нової української школи» працюють вже багато років. У класі було 39 учнів – дуже підготованих та розвинених «чомучок», які всім цікавились, активно задавали питання. Після цього в інституті працювали над отриманими проблемними задачами. Ввечері ми мали підготували урок і наступного дня його провести. Це було дуже важко, але цей досвід вартував всіх зусиль. Розуміння, що ти – одна з п’яти кращих  педагогів області, у фіналі чудового, складного та цікавого конкурсу дає сили на нові звершення, мотивує та бадьорить.– Що допомагало Вам досягти успіху на обласному етапі?

– Це підтримка усіх, хто вірив у мене. Тому щиро дякую колегам по школі, друзям, рідним, а особливо – моїй сім’ї, учням 2-Б класу та їх батькам, які телефонували, бажали успіху, сил, терпіння, перемоги. А слова «Все буде добре», «Ти вчитель від Бога», «Ми пишаємось тобою» – ніколи не забуду. Дякую долі, що дала мені шанс стати частинкою педагогічного світу.

– Що б Ви побажали колегиням до свята 8 березня?

–У першу чергу, міцного здоров’я, творчих злетів, пробувати свої сили, не вагатися і перемагати!– Дякую за розмову.


Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Бориспіль - 12.03.2020 9:30:50 - 95.133.9.*** відповісти

    Наталю! Ми тебе всі вітаємо з такою надзвичайно великою перемогою. Бажаємо тобі кар"єрного росту. Ти молодець.

Коментувати новину Cancel reply