Жінки-очільниці сільських рад Красної, Новоселиці, Тарасівки та Біловарців розповіли про успіхи своїх громад

Напередодні Міжнародного дня жінок ми поспілкувалися з прекрасними представницями нашого району, яким односельці довірили непросту ношу – очолити місцеве самоврядування населеного пункту. Як справляються зі своїми обов’язками жінки-керманичі сільських рад та яких успіхів добилися для громад за останній рік роботи, дізнаємося у розмові з сільськими головами Красної, Тарасівки, Новоселиці та Біловарців.

Сільський голова Красної Марія Носа запевняє, що 2019 рік був доволі успішний для краснянської громади. Адже вдалося спільними зусиллями місцевої, районної та обласної влади, а також за підтримки спонсорів здійснити ряд робіт з покращення інфраструктури населеного пункту.

Найперше, завершено будівництво двох дамб на річці Тересва, які забезпечать захист селян від можливих паводків. Вдалось частково вирішити й одне з найболючіших питань – ремонт дороги загального користування у межах села. Так, тогоріч проведено довгоочікуваний капремонт головної вулиці на відстані 1 км. Профінансувались ці роботи з ДФРР та співфінансування з місцевого бюджету. Марія Михайлівна каже, що у цьому році заплановано відремонтувати ще 1 км центральної дороги. Також буде продовжено роботи з реконструкції освітлення центральної вулиці, які розпочато тогоріч. З вагомих змін у селі є й те, що здійснено благоустрій території перед сільською радою, які проведено за кошти з сільського бюджету, та встановлено ігровий майданчик за сприяння групи енергетичних компаній «Ренер». Тож зараз місцева дітвора має де проводити дозвілля та відпочивати. Для найменших краснянців, які відвідують дитсадок, сільська рада придбала новий посуд та інвентар. Також покращено умови у шкільному закладі. Так, у Краснянській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено роботи з будівництва внутрішніх вбиралень за субвенційні кошти освіти. Як зазначає Марія Носа, місцева влада має намір виготовити й проектно-кошторисну документацію для реконструкції-добудови ще одного корпусу навчального закладу. Велику роботу було проведено й для покращення надання медичних послуг краснянцям. Адже нещодавно Краснянська АЗПСМ отримала санітарний автомобіль. Тепер на виклики до хворих лікар може приїздити вчасно та оперативно надавати необхідну допомогу. Також невдовзі, після проведення тендерних процедур, буде розпочато й будівництво нової амбулаторії. Марія Михайлівна запевняє, що й надалі робитиме все можливе, аби Красна процвітала, а громада жила у комфортному селі.

Любов Руснак, очільниця Тарасівської сільської ради, також поділилася з нашими читачами підсумками роботи органу місцевого самоврядування.Як зазначає Любов Василівна, тогоріч спільними зусиллями сільської ради, керівництва районної державної адміністрації, районної ради, обласної та громади було вирішено одну з назрілих проблем. Так, значним досягненням для тарасівчан  є те, що триває будівництво ДНЗ. У минулому році  на будівлі було перекрито другий поверх та зведено дах, встановлено  вікна та двері та зроблено фасад. А цьогоріч, після того, як надійдуть кошти, будівельні роботи буде продовжено. Заплановано провести внутрішні ремонти та фарбування фасаду будівлі.

Частково було вирішено й питання ремонту дороги, адже на головній вулиці села було проведено поточний ремонт. Однак наразі автошлях знову необхідно ремонтувати.

Також у цьому році  заплановано ближчим часом капітально відремонтувати фасад Тарасівської АЗПСМ. Покращення очікує й місцева школа – наразі триває виготовлення проектно-кошторисної документації для добудови корпусу навчального закладу. 

Любов Василівна розповідає, що у цьому році має вирішитися питання створення ОТГ, і це дасть можливість вирішити ряд питань, пов’язаних з ремонтом доріг, у тому числі комунальних, та, загалом, покращити соціально-економічне становище населеного пункту.

Василина Орябко, сільський голова Новоселиці, розповіла про зміни у населених пунктах Новоселиця та Тисалово, які відбулися за підтримки місцевої, районної, обласної влади та благодійників.Так, за співфінансування районного та місцевого бюджетів та за підтримки спонсорів було зведено дитячий майданчик у Новоселиці, а за спонсорські кошти таку площадку збудовано у Тисалові.

Подбали благодійники й про вихованців Новоселицького ДНЗ. За спонсорські кошти проведено внутрішні ремонтні робити у закладі, а на подвір’ї збудовано ігровий павільйон. Приємні зміни відбулися й у Тисаловській ЗОШ І-ІІ ст, де на початку року завершено будівництво внутрішніх вбиралень за субвенційні кошти освіти.


Як розповідає Василина Орябко, влада не оминула увагою й сільську медицину. Так, за співфінансування районного та сільського бюджетів було придбано для Новоселицької АЗПСМ  медичне обладнання, також санітарний автомобіль придбано за рахунок державної субвенції.

Що ж до подальших перспектив розвитку сіл Новоселицької сільської ради, то Василина Василівна покладає великі надії на створення ОТГ. Адже ще торогіч мешканці сіл  Новоселиця, Тисалово,  Тарасівка, Терново, Вишоватий, Петрушів, Нересниця та Підплеша висловили бажання об’єднатися у ОТГ з центром у Нересниці. До речі, Нересницьку ОТГ внесено до Перспективного плану створення ОТГ Закарпатської області.

Про клопоти на посаді сільського голови Біловарців розповіла й Галина Войтенко.Як зазначає Галина Володимирівна, оскільки Біловарська сільська рада є дотаційною, то всі роботи з покращення інфраструктури населеного пункту, які  проводилися тогоріч, були за фінансової підтримки району, області чи благодійників.


Зокрема, з районного бюджету було виділено кошти на заміну вікон та дверей у будинку культури. Також оновлено фасад закладу та підключено електричне опалення  у приміщенні. У планах сільської ради – провести ще й реконструкцію площі перед будинком культури.

Варто додати, що минулого року у Біловарцях на базі будинку культури проходив всеукраїнський марафон «Мистецтво єднає Україну», завдяки якому до села завітало чимало митців з усієї України. Організовували свято керівник будинку культури за підтримки відділу освіти РДА та спонсорів.

Благодійники також допомагають й у покращенні умов у місцевому садочку, де навчаються не тільки діти з Біловарців, а й з сусідньої Бедевлі. Зокрема, тогоріч було придбано інвентар та іграшки для дошкільнят. Відновлено й фасад закладу.

Приємні зміни очікують й на Біловарську ЗОШ І-ІІ ст., тут буде замінено старі вікна та двері на нові, енергозберігаючі. Також заплановано у закладі збудувати внутрішні вбиральні.

З минулого року між сільською радою, місцевою школою та Карпатським біосферним заповідником підписано меморандум щодо співпраці. Так, провідний інженер відділу науково-дослідної роботи і сталого розвитку Карпатського біосферного заповідника Василь Регуш веде у місцевій школі екологічний гурток, проводить з дітьми просвітницькі заходи, спрямовані на виховання у підростаючого покоління екологічної свідомості.

Сільська рада дбає про покращення екології села. Зокрема, ліквідовано стихійний смітник в урочищі поблизу річки.

Є питання, які потребують доопрацювань. Це, зокрема, реконструкція будівлі дільниці лікаря, яка наразі в аварійному стані.

Галина Войтенко наразі вважає  головним те, що мешканці Біловарців та Бедевлі відстояли своє право на створення ОТГ з центром у Бедевлі та внесення їхньої громади  до Перспективного плану створення  ОТГ Закарпатської області.


Підготувала Лідія Білак для Tyachiv.com.ua
.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply